GTX 1080 ekranda renkli şeritler çıkıyor

Faeron

Hectopat
İyi günler. Bugün bilgisayarı açtım ve biraz oyun oynayayım dedim. CS:GO'ya girdiğimde tüm ekranda rengarenk şerit şerit pixeller gelmeye başladı. görüntü yoktu sadece, sonrasında reset atayım dedim ve PC kapanıp açılırkenki logo bile öyleydi. Sonrasında DVI kablosunu çıkardım, monitörümde görüntü yok uyarısını gördüm ve şerit sorunu yoktu. Sorun GPU'da diye düşündüm ve DVI kabloyu taktım, geri görüntü geldi. Şerit sorunu yoktu. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Altta fotoğraf paylaştım fotoğraf örnektir.

• GPU: GTX 1080.
  • CPU: R5 5800X.
  • RAM: 3000MHz 8x2.
  • PSU 850W Gold High Power.
  • Motherboard: X570-F ASUS.
  • Monitör: LG 27GN800-B 27
edl0K.jpg

Sorun kablodan veya DVI girişinden kaynaklanıyor olabilir. Mümkünse HDMI kablosu ile kullanmayı deneyin.
Garantisi var ise uğraşma direk gönder. Donanımsal sorun gibi duruyor. Laptop olduğu için hiç içini açma işlerine girişme.

Görseli temsili olarak atmış arkadaş.

Fotoğrafın örnek olduğunu fark etmemişim kusura bakmayın.@Caranthir Ar Feiniel belirttiğin için teşekkürler hocam.

Görüntüde bozulmanın basit sebebleri; driver ya da görüntüyü aktaran kablo ile alakalı olur.
Deneme yanılma yöntemi ile anlamak gerekir bunu. Yedek bir DVI kablosu gerekiyor. GPU'da sorunlu olabilir çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı