GTX 1080 GTA 5 Düşük Performans

Kullanıcı1132

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Böyle bir sistemim var fakat GTA 5 1920X1080 çözünürlük + full ayar MSSA vs, Advanced Graphicsdeki Frame Scaling mode haricindeki her şey full. Ama Aldıgım FPS'ye gelince 60-58, arada 80, genel olarak 57, 58 33'e düştüğünü gördüm.
Sistem:
  • i7 7700 işlemci
  • GTX 1080 Gaming x 8G
  • MSI Bazooka B250M Anakart
  • 16GB ram DDR4 2400MHz (Dual)
Sebebi nedir neden bu kadar düşük FPS alıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yani ? ilk kez böyle bir şey duyuyorum. 1080p'de daha fazla performans alması gerekmiyor mu ?
Bazen ayar düşürmek FPS arttırmaz. Çünkü kartın kendini kullanabilmesi gerekiyor. Ama zorlanmadan tam performans vermiyor. Mesela GTX 1080. Sen bu kartla CS:GO açıp ayar düşürüp FPS arttırmayı bekleyemezsin.

Ne alakası var ya bende 1080 kullanıyorum 1080P de gayette tam performans çalışıyor. Çoğu kişi öyle kullanıyor, senin başka sorunun var kardeşim. Sistemi yeni topladıysan bir temiz kurulum yap. Oyun içi değerlerini paylaş.

Gtx 1080, 2k ekranlarda iyi performans alınması için üretilmiş kart olsa da ve FHD'de potansiyeli harcansa da, 1080P yani Full HD çözünürlükte yüksek performans vermesi gereklidir. Yani 2K'da oyunları iyi performansta çalışıyorken, düşük çözünürlükse performans kaybı yaşaması olası değil imkansızdır.

Sürücüden kaynaklı bir problem olmuş olabilir. Directx güncellemesi ve temiz sürücü kurulumu yapılmasını ben tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı