Çözüldü GTX 1080 laptop düşük FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Cesua

Decapat
Bilgisayarım MSI marka bir Gaming laptop. Modeli GT75VR 7RF Titan Pro. 9 ay önce aldım, gecen 3 hafta önce garantisine verdim mavi ekran geliyordu sık sık oyunlar sırasında, gönderdim işletim sisteminde sıkıntı var dediler ve format atıp, bakım yapıldı dediler 3 hafta kullandım sıkıntı yoktu. Bilgisayarda 2 gündür inanılmaz saçma düşük oyunlarda bile kasma FPS düşüyor anlam veremedim ekran kartını silip tekrar yükledim falan çok fazla da araştırdım çaresini bulamadım. Ben denizciyim gemiye çıkacağım bayramdan sonra garanti 1 ay sürüyor geri vermesi ki en son verdiğimde sorun mavi ekrandı şimdi mavi ekran yok ama FPS çok az, kasmalar oluyor oyunu oynayamayacak derecede. Ne yapmalıyım? Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Önerdiğiniz programın kullanımını internetten izledim ama anlamadım nasıl yapılacağını.
Önerdiğim çözümü denediniz mi? Cevap bekliyorum.
Yükledim ve sonuçlar bu şekilde. Biliyorsanız üçünü de yüzde 100 mü yapıyorum?
Ana ekranda CPU SPEED 1.17 oyuna girdim 1.37 oldu, sadece sözde turboya geçti. Önerdiğiniz bu program sayesinde bakıyorum.

CPUCore parking 3.gif

Arkadaşlar MSI kendi sitesinde bios kısmında Intel ME FW Update Tool programı yükledim ve işlemcim düzeldi bütün oyunları filan ultra'da kasmadan eskisi gibi oynayabiliyorum testler her şey şu anlık çok iyi o programı kurdum düzeldi konuyu kapatabiliriz herkese çok teşekkür ederim.
Hangi ayarlarda ve çözünürlükte oynuyorsun?

Oyunlar Dota bile kasıyor o derece anlam veremiyorum. Dota bile derken çok düşük bilgisayar isteyen bir oyun ondan o ismi verdim.

Oyunların "harici" ekran kartı ile çalıştırıldığından emin misin? Belki işlemcideki dahili grafik işlemcisi(UHD630) ile çalıştırılıyordur. Windows güç seçenekleri güç tasarruf modunda ise dengeli ile değiştir.

O aklıma geldi ama GeForce Experience programından sistemde herşey gösteriyor. Hangisinin seçili olduğuna bakabileceğimiz bir yer var mı? Çünkü dediğiniz gibi sanki bilgisayarda ekran kartı yokmuş gibi çok yavaş 640M olan eski laptopta oynadığım oyunlar bile kasıyor.

Windows güç seçeneklerden dengelideydi zaten ve şunu belirteyim ekran kartını görüyor bilgisayar aygıt yöneticisinde.

Tabi hemen atıyorum 1 saniye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı