GTX 1080 oyunlarda %20 kullanılıyor

CALXTT

Hectopat
Dostlar öncelikle iyi akşamlar.

Sistemim:
  • Ekran Kartı: GTX 1080 G1 Gaming 8G
  • İşlemci: Ryzen7 2700
  • Anakart: ASRock B450 Pro4
  • RAM: 1x8 G.Skill 8 GB 3200MHz
  • 1x8 XGP 8 GB 3200MHz
  • RAM'ler 3200 fakat işlmeci 2933 MHz destekliyor 2933MHz kullanıyorum.

Dostlar sorum şudur: Ekran kartım oyunlarda tam gücüyle çalışmamakta yani sürekli %20-%30 civarı kullanılıyor. En son bir darboğaz mı söz konusu acaba diye size sormak istedim çünkü çözümünü bulamadım. Ben genelinde oyunlarda düşük görüntü kalitesinden yanayım yani bir nevi yüksek FPS isteyen birisiyim ondan dolayı PUBG'de en düşük ayarlarda oynuyorum ve FPS değerlerim 40-50'ye kadar düşüyor. Çözüm olabilecek veya bu konuda bilgisi olan herhangi birisi varsa çok sevinirim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Son olarak işlemci update yapmaya karar verdim (Ryzen 5 5600) besleyemiyor diye. Bir işlemci değişikliği veya aynı marka RAM kullanırsam sorun düzelir mi? Yardımcı olabilecek birisi varsa şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar öncelikle iyi akşamlar.

Sistemim:
  • Ekran Kartı: GTX 1080 G1 Gaming 8G
  • İşlemci: Ryzen7 2700
  • Anakart: ASRock B450 Pro4
  • RAM: 1x8 G.Skill 8 GB 3200MHz
  • 1x8 XGP 8 GB 3200MHz
  • RAM'ler 3200 fakat işlmeci 2933 MHz destekliyor 2933MHz kullanıyorum.

Dostlar sorum şudur: Ekran kartım oyunlarda tam gücüyle çalışmamakta yani sürekli %20-%30 civarı kullanılıyor. En son bir darboğaz mı söz konusu acaba diye size sormak istedim çünkü çözümünü bulamadım. Ben genelinde oyunlarda düşük görüntü kalitesinden yanayım yani bir nevi yüksek FPS isteyen birisiyim ondan dolayı PUBG'de en düşük ayarlarda oynuyorum ve FPS değerlerim 40-50'ye kadar düşüyor. Çözüm olabilecek veya bu konuda bilgisi olan herhangi birisi varsa çok sevinirim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Son olarak işlemci Update yapmaya karar verdim (Ryzen 5 5600) besleyemiyor diye. Bir işlemci değişikliği veya aynı marka RAM kullanırsam sorun düzelir mi? Yardımcı olabilecek birisi varsa şimdiden teşekkür ederim.

1080p ve üzerinde sorun olmaması gerek. Çözünürlüğünüzü bunun altına düşürdüyseniz olabilir. RAM ile ilgisi olduğunu sanmıyorum ama onu da 16'ya çıkarırsanız iyi olur. Aynı marka, model ve ürün numarasına sahip olsun aldığınız RAM.

Düşük ayarda oynarsanız yük işlemciye biner. Grafikleri artırıp deneyin.

Monitörünüzün çözünürlüğü nedir?
1920x1080 144Hz

1080p ve üzerinde sorun olmaması gerek. Çözünürlüğünüzü bunun altına düşürdüyseniz olabilir. RAM ile ilgisi olduğunu sanmıyorum ama onu da 16'ya çıkarırsanız iyi olur. Aynı marka, model ve ürün numarasına sahip olsun aldığınız RAM.
Ram zaten 16 farklı oldukları için 1x8 diye iki farklı ram modeli yazdım

İşlemciniz 1080 için yeterli.
Düşük FPS nedeni düşük ayarda oynamanız, ayarları yükselirseniz kullanımlar artacağı için performans artar.
Onun dışında ram 2x8 dual channel olursa gözle görülür performans artışı olur.
iki farklı ram markası takılı o zaman dual chanel olmuyor mu bilmediğimden soruyorum

Geri
Yukarı