GTX 1080 oyunlarda kasma sorunu

GUMBOLLO

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba ilk defa konu açıyorum, yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Oyunlarda önceden kasma sorunu yaşamıyordum, TV ekranında 1920x1080 Full ayarlarda tüm oyunları oynuyordum. Fakat 2 gün önce Dell S2417DG model bir moniör aldım 2K 165Hz. Şu an oyunlarda olması gerekenden düşük FPS ve kasmalar yaşıyorum. Sebebini bir türlü bulamadım, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran sad.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten sorun buysa para biriktirip alıcam hemen. Pc 5 yıldır para biriktirip zar zor aldım bir kaç yerde çalıştım param yetmedi açıkçası bir 8 gb daha :D. O zaman 8 gb 1920x1080 de yetiyordu mantıken oyle değilmi çünkü bunlar 2k monitör aldıktan sonra olmaya başladı. Bir de ister istemez bu kadar uğraşıp zamanında özenerek aldığım bir şeyin bu gibi sonuçlar vermesi benim baya bi canımı sıkıyor.

Hangi oyunlarda oluyor? Ekran kartını monitöre hangi bağlantı ile bağladınız? Nvidia Denetim Masanı'ndan G-Sync'i etkinleştirdiniz mi? ''Kasma'' dediğiniz şeyi biraz daha detaylı tarif eder misiniz ve bu kasma sırasında FPS değerleriniz ne durumda oluyor?

Hangi oyunlarda oluyor? Ekran kartını monitöre hangi bağlantı ile bağladınız? Nvidia Denetim Masanı'ndan G-Sync'i etkinleştirdiniz mi? ''Kasma'' dediğiniz şeyi biraz daha detaylı tarif eder misiniz ve bu kasma sırasında FPS değerleriniz ne durumda oluyor?
Şu ana kadar final fantasy 15, black ops 3 ve mad max de denedim. Bağlantı ise 165 hz desteklemesi için yanlış bilmiyorsam ismini dpı ile bağladım. Gsync açık sürücüsünü indirdim. Kasma olarak ise fps çok değişken black ops da mesela 130 ken 30 a düşüyor ani donmalar oluyor diğer oyunlarda da genel olarak bu şekilde. Ayrıca en yüksek ayarlardan en düşük ayarlara düşürdüğüm halde neredeyse fps değerlerinde hiç fark olmuyor. Final fantasy en yüksekteyken 60 ve 20 arası değişiyor ve oynun bazı video kısımlarında fps 8 de kalıyor.

Sorun RAM olarak görünüyor. Hızı da düşükse iyice kötü olur. Dediğiniz oyunlar bildiğim kadarı ile zaten çok yüksek RAM kapasitesi isteyen oyunlar. Siz sıcaklıkları da bir kontrol edin her ihtimale karşı.

Sorun RAM olarak görünüyor. Hızı da düşükse iyice kötü olur. Dediğiniz oyunlar bildiğim kadarı ile zaten çok yüksek RAM kapasitesi isteyen oyunlar. Siz sıcaklıkları da bir kontrol edin her ihtimale karşı.
corsair 2400mhz ram kullanıyorum istediğiniz testleri hangi programla test edip buraya ekran görüntüsü atabilirim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı