GTX 1080 Ti Minecraft Düşük FPS Sorunu

FatihBugraUYANIK

Hectopat
Aşağıda belirtilen sisteme sahibim;
  • Anakart: Asus TUF Z370 Plus.
  • Ekran Kartı: MSI GeFoce GTX 1080Ti.
  • İşlemci: Intel core i7 8700K.
  • RAM: Corsair Vengeance RGB 2X8 16GB.
  • SSD: Samsung 970 Evo 250GB.
  • HDD: Seagate Barracuda 2TB.
  • Sıvı Soğutma: Cooler Master ML240L.
  • PSU: Thermaltake Smart 600W RGB.
  • Kasa: Asus IN-WIN 101.
  • Monitör: Asus ROG SWIFT PG258Q.
Bu sistemle PUBG'de 140-150 FPS Vs. Alıyorum. BF1 1080P 100FPS alıyorum lakin Minecraft'a gelince FPS 30 oluyor ve GPU kullanımı %90 civarında. Ben bir karta 5-6 bin TL vermişim Minecraft oynayamıyorum böyle bir saçmalık olabilir mi? Neden böyle oluyor olabilir ne yapabilirim? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU kullanımına nereden baktınız? Minecraft gibi bir oyunda 1080 Ti'nin %90 kullanılması bana pek mantıklı gelmedi. İşlemci kullanımı ne durumda? Minecraft korsansa arka planda virüs gibi bir şey açık olabilir mi?

Minecraft yapımcıları oyunun optimizasyonundan anlamıyor. Hatta 50 MB dosya değeri olan şeyleri büyük güncelleme diye sunuyor. Bethesda gibi topluluğa bel bağlayan firmalardan biri de Mojang olabilir.

Bağlantıdan sürümüne uygun Optifine yükleyin.
OptiFine Downloads
Optifine optimizasyon seçenekleri sunduğu gibi daha fazla Grafik seçeneği sunuyor.
Minecraft 1 GB bellek sınırı ile geliyor. Onu da topluluk sunucuları için 2 ya da 3 GB çekin.
Minecraft Ram Verme

%90 GPU kullanımını Minecraftta alıyorsan kurduğun Minecraftta bir sorun var demektir, kartta değil gözünü seveyim 1080 serisi kart almışsın birkaç TL daha ver de Minecraft'ı da bir zahmet satın al. Oradan buradan indirirsen böyle olur :)

@FearlyGhost Oyun Java ile çalıştığından ''javaw.exe'' dosyasını AMD ya da Nvidia arayüzünden profile eklemen gerekiyor.
Oyunları Harici Ekran Kartı ile Çalıştırma - Technopat

Screenshot_1.png

Arkadaşın dalga amaçlı konu açtığını düşünmüyorum. Aynı şekilde konu içi gereksiz mesajlarında yasak olduğunu hatırlatmak isterim.
Technopat Sosyal Kuralları

Yok hayır ben zamanında (2015) Minecraft almıştım eski bilgisayarımda oynamak için şimdi yeni bilgisayara geçtim kardeşlerim falan oynamak istiyor bu sefer de cidden böyle durum. Benim kartta düşük FPS sorunu var diye düşünüyorum fotoğraf burada işte... Ha ayrıca oyun orijinal.

Adsız.png

Sistem özelliklerim ise şu şekilde; Gayet inanılması güç bir konu anlıyorum sizi.

2.png

Yani çoğunuz inanmamışsınız ancak ben de inanamıyorum açıkcası ne yalan söyleyeyim...

Cevaplarınızı beklemekteyim ne yapmalıyım kart bozuk olabilir mi? Yollamalı mıyım kartı servise ne önerirsiniz? Şimdiden çok teşekkürler.

Bu arada fotoğraf bana ait nereden aldın gibi soruları sormayın %100 gerçek...
Ekran kartı modelini tam olarak yazmayı unutmuşum;

GeForce GTX1080Ti Gaming X 11G (MSI)
Artı olarak optifine yüklü ve zaten yüklü olmasa bile çok iyi değerler almam gerekiyor sıkıntı nerdedir sizce ?

Ki zaten fotoğrafta sağ altta da görebileceğiniz üzere minecraft'ta aldığım ss durmakta yani aynı bilgisayar... Lütfen bir yardım edin çıldırmak üzereyim, bir karta 5500 verdim o zamanlarda o kadardı bu kart ve o kartla şu an minecraft oynayamıyorum, şaka mıdır bu ?

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    340,9 KB · Görüntüleme: 340

Yeni konular

Geri
Yukarı