GTX 1080 Ti ne kadar eder?

Türkiye de stok bulunmadığı için fiyat sorgulaması yapamadığınızın farkındayım fakat bahsi geçen ekran kartının yurt dışı fiyatının 980 Dolar olduğunu dikkate almanızı tavsiye ederim. İkinci el 4000TL'ye ülkemizde satışı var bu kartın. Nasıl 4000TL'ye sıfır satsın arkadaş.
La 700 Dolara RTX 3080 var, kim niye 1000 dolara 1080 Ti alsın? Sana konu açtım diyorum daha 2 ay önce sıfırı hem de Türkiye garantilisi 3500 TL idi. Arkadaş 4000 TL'den satabilir.

Zaten yurtdışı fiyatı da çok pahalı bu kartın. İkinci el piyasası da 3.5-4 zaten bu kartın. Etik olmasına gerek yok sıfırı 9k olan bir kartı 2k'ya satacak değil ya arkadaş. Benim 5k param olsa 1080 almam o ayrı.
Şişirme fiyat hala söylüyorum. O kart şu an sıfır satılırsa ederi 5K, ikinci el için de 3,5K. Şu an o kartın 9K satılması bir anlam ifade etmiyor.

Kartın sıfır rakamı 980 Dolar. Bunu kurla çarpınca 7500TL ediyor. Abartan ben değilim abartan ekonomi arkadaşlar. Benlik bir durum yok.
Kartın şuan ikinci eli ülkemizde 4000-5000TL arasında satılmakta. Adam sıfır diyor ben napayım?

Caz yapma.
Daha güçlü bir kart aynı fiyata varken ben niye güçsüz olanı alayım. Tamam ekonominin kötü olduğunu biliyoruz da şu anki konuyla ekonominin ne alakası var?

Kartın sıfır rakamı 980 Dolar. Bunu kurla çarpınca 7500TL ediyor. Abartan ben değilim abartan ekonomi arkadaşlar. Benlik bir durum yok.
Kartın şuan ikinci eli ülkemizde 4000-5000TL arasında satılmakta. Adam sıfır diyor ben napayım?

Caz yapma.
Dediklerin çok saçma. Neden bir insan RTX 2070 Super varken 1080Tİ alsın ki hemde çoğu yerde 3500 4000 arası dolaşıyor. Hadi güncel bir kart olsa anlarımda.

Oyunlarda 2070s aynı donanımlı pc de 1080ti dan sadece bir iki puan daha fazla fps veriyor, o da her oyunda değil. Ancak BurnIn / Furmark gibi testlerde 2080 ti a kafa tutan bir kart, 1080ti. 2070 serisi yaklaşamıyor yanına. Özellikle SLI yapıldığında aradaki fark daha da açılıyor. Bence de 3000 serisi çıktıktan sonra yurtdışı fiyatının hala 1000 dolarlara yakın olması enteresan. Ancak yurtdışı forumları takip edebildiğim kadarı ile yeni sürücüler ile 1080ti performansının nvida tarafından bilinçli olarak(yeni serinin satışını arttırmak amaçlı) düşürüldüğü iddiası var. Belki render felan gibi işlemlerde iyi performans gösterdiğinden profesyonel kullanıcılar tercih etmeye devam ettiği için fiyatı düşmüyordur yada SLI a daha yatkın olmasından, o işlerden çok anlamıyorum. Soruna gelecek olursak kartın sıfır olması ve markasının Gigabite olması değerini diğer ikinci ellerden %15-20 arttırır bence. Çünkü mining felan yapılmamış ve oc ile zorlanmamış demektir. Haliyle ikinci elleri 3000-3750 arası alıcı bulduğuna göre 1080ti lar, sözünü ettiğin bu kart benim açımdan 3600-4200 bandında para verilebilecek bir karttır.

Yeni konular

Geri
Yukarı