GTX 1080 Ti Sistem Bir Anda Kapandı

ibrahimcvk

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar,

Cossaks3 oynarken (1920-1200P) bir anda oyun kapandı. Sonra tekrar açtım 30sn. Falan oynadım bu sefer monitör de görüntü gitti kasa çalışıyor GPU fanları Full devire çıktı (oyun oynarKEN60-70 derece) resetledim PUBG girdim PUBG açıldı oyuna girdim 20-30 sn sonra tekrar monitörden görüntü gitti ve GPU fanları Full devirde dönmeye başladı bilgisayarı resetleyip açıyorum masaüstünde boş boş bekletiyorum aynı hatayı yine alıyorum.

Daha önce bu sorunu yaşamıyordum sistemimi yeni kasaya aldım bir hafta sonra bu hata ile karşılaştım.

Sistemim.
MSI1080 Ti 11GB OC.
Ryzen 5 2600X.
HyperX 2x8 kit RAM.
MSI B450 M GAMING Plus anakart.
240 GB SSD 1TB HDD.
600 Watt PSU (10 yaşında)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Cossaks3 oynarken (1920-1200P) bir anda oyun kapandı. Sonra tekrar açtım 30sn. Falan oynadım bu sefer monitör de görüntü gitti kasa çalışıyor GPU fanları Full devire çıktı (oyun oynarKEN60-70 derece) resetledim PUBG girdim PUBG açıldı oyuna girdim 20-30 sn sonra tekrar monitörden görüntü gitti ve GPU fanları Full devirde dönmeye başladı bilgisayarı resetleyip açıyorum masaüstünde boş boş bekletiyorum aynı hatayı yine alıyorum.

Daha önce bu sorunu yaşamıyordum sistemimi yeni kasaya aldım bir hafta sonra bu hata ile karşılaştım.

Sistemim.
MSI1080 Ti 11GB OC.
Ryzen 5 2600X.
HyperX 2x8 kit RAM.
MSI B450 M GAMING Plus anakart.
240 GB SSD 1TB HDD.
600 Watt PSU (10 yaşında)
PSU yetmiyor.

Açılıyorsa sıkıntı yok arka planda yeniden başlat isteğinde bıraktığın sonra unuttuğun program olabilir.

Sistemi formatladım aynı sorun devam ediyor bugün 2.gün.
Ekran kartınız arızalanmış olabilir
O ihtimal yüksek, tamirciye götürürsem kesin ‘’bişeyler yanmış’’ cümlesine duyacağım

Aniden kapanması ekran kartı anakrt ram hafıza gibi bileşenlerin bir sorunundan gerçekleşiyor olamaz gibi duruyor PSU 10 yaşında demiştiniz artık ömrünü tamamlamış.

Aniden kapanması ekran kartı anakrt RAM hafıza gibi bileşenlerin bir sorunundan gerçekleşiyor olamaz gibi duruyor PSU 10 yaşında demiştiniz artık ömrünü tamamlamış.

Sistem BIOS ekranında kapanmadan duruyor fakat işletim sistemine geçince 1-10 dk içinde kapanıyor PSU güç beslemesi yeterli gibi harici fanları söktüm sistem yük altında değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı