GTX 1080 Ti Sistemin 3x Asus 28" 4K Monitör Performansı

şuan başka bir hesaptan yazıyorum konuyu paylaşan benim 1. 1080ti denince zaten akla bir kaç oyun gelir ama ben gene yazayım gta 5 bf 1 nfs 2015 assains creed tom clany tomb raider csgo

Niye akla bir kaç oyun gelsin? Bir sürü oyun var sonuçta. Hangisini sevdiğini nasıl bilelim?

Tek monitörde iyi performans verir fakat monitör sayısı artınca FPS durumu ne oluyor tam bilmiyorum.

Monitör sayısı arttıkça eğer oyunu tek ekranda oynamazsanız ekran kartı normalinden daha çok çizeceğinden FPS doğal olarak düşecektir. Hele 3X 4K diyorsanız işiniz tek kart ile bayağı zor olur. 3 Tane 1080P daha iyi olabilir mesela?

Şöyle bir video var. The Witcher 3 oyununu Ultra ayarlarda, 8K (DSR ile) çözünürlükte oynuyor adam. 1080Ti değil, 1080Ti SLI'la. Ona rağmen 25-30 FPS civarı. 3 tane 4K monitör ve bir tane 1080Ti muhtemelen oynanamaz değerler alır. Buyrun video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kabul edilebilir bir derecede performans alabilmek için bile monitör başına bir ekran kartı almanız lazım. Ayrıca monitörlerin kenarlarının ince olmasına dikkat edin. Bunları yaptıktan sonra bile birkaç seneye gene üç tane ekran kartı alacaksınız. Bence ekranınıza köşe sokmayın ve PG348Q ile bir 1080 ti satın alın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı