GTX 1080 vs GTX 1660s

1080, 2060 gücünde bir kart ve ne garantisi var ne ömrü belli.
Sizin spesifik kriterleriniz var o ayrı bir konu.

Evet gayet akıcı.
60FPS istersen Very High yapman yeterli.
Savunduğun şeyi bilsen de böyle balıklama atlamasan keşke.

45 FPS akıcıdır diyen ben değilim. Neyi savunduğumun gayet farkındayım. 1660S artık 1080P için yetmemeye başlıyor işte. Şimdiden ayarları kısıyorsunuz.

Savunduğun şey milattan kalma, garantisi olmayan.
Sahibini dahi tanımadığın 1080 öyle mi?
Ok.

Benim yazdığım yorumu tamamen okumaktan aciz olduğun için engel listeme hoş geldin.

''İki kartta yeni ve temiz olsa hangisini alırsın deseniz 1080 alırım kesinlikle, hatta şu an 1080ti bulabilsem sıfır, pek düşünmem alırım.''

Benim yazdığım yorumu tamamen okumaktan aciz olduğun için engel listeme hoş geldin.

"iki kartta yeni ve temiz olsa hangisini alırsın deseniz 1080 alırım kesinlikle, hatta şu an 1080 Ti bulabilsem sıfır, pek düşünmem alırım."

Vay be çok üzüldüm.
Engel listeme hoş geldin 😂😂😂
Yaşin 14-15 sanırım laflara bak.
Git konuyu oku da gel.
Hey Allah'ım kimlerle uğraşıyoruz.

Hocam ne bu sinir stres sakin olun ikinizde aynı şeyi söylüyorsunuz aslında temelde..

Ben sizin ekran kartınız ile hemen hemen aynı ayarda bir kart olan GTX 1070'i kullanıyorum ve derdinizi iyi anlıyorum. Fakat bazı insanlara anlatmak zor bunu. Neyin akıcı olduğu görecelidir 144Hz'e alışmış bir insana ''45 FPS alıyorsun işte gayet akıcı'' derseniz sözün bittiği yere geliriz zaten.

Size tavsiyem ikinci ele yönelmeyin, biraz para koyun kenara. Orta segment kartlarına eninde sonunda yeni modeller gelecektir. En azından şimdilik ayarları kısarak 120+ FPS alabiliyorsunuz rekabetçi oyunlarında şu an ekran kartı piyasasının ne kadar kötü olduğunu düşününce bu iyi bir şey.

Ben sizin ekran kartınız ile hemen hemen aynı ayarda bir kart olan GTX 1070'i kullanıyorum ve derdinizi iyi anlıyorum. Fakat bazı insanlara anlatmak zor bunu. Neyin akıcı olduğu görecelidir 144Hz'e alışmış bir insana ''45 FPS alıyorsun işte gayet akıcı'' derseniz sözün bittiği yere geliriz zaten.

Size tavsiyem ikinci ele yönelmeyin, biraz para koyun kenara. Orta segment kartlarına eninde sonunda yeni modeller gelecektir. En azından şimdilik ayarları kısarak 120+ FPS alabiliyorsunuz rekabetçi oyunlarında şu an ekran kartı piyasasının ne kadar kötü olduğunu düşününce bu iyi bir şey.
İşte derdim tam olarak bu hocam güzel izah etmişsiniz. Dediğiniz gibi yaptım, zaten 1080p düşük ayarlardaydım fakat bazı ayarlar açıktı onlarıda kapayınca aşırı abartı bir savaş olmadığı sürece 120 altına düşmüyor. Şuan daha iyi ve zaten fps genel olarak 240 civarında geziyor birazda oyunla alakalı.
GTX 1080 DX12 performansı vasat bir kart DX11'e kıyasla, Cyberpunk 2077'de 1660 Super'in gerisinde kalmıştı. Uzun vadede üzecektir. Eldekini tutmak daha iyi bir seçenek.
Haklısınız yeni nesile yöneleceğim ilerde.

Yeni konular

Geri
Yukarı