GTX 1650 4 GB Valorant FPS Düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

SerkanKa

Centipat
Daha fazla  
Selam yaklaşık 2 yıl önce bir PC aldım. Önceden Valorant'ı rahat bir şekilde oynarken şimdi ise FPS düşüşü yaşıyorum. 150-100 arası FPS alıyorum fakat aniden altmışlara kadar düşüyor. Darboğaz testi yaptım ekran kartınız yeterli değil diyor ama RDR2 yüksek orta ayarlarda oynamışlığım var sorunsuz bir şekilde. Forumlardaki konulara göz gezdirdim ama bir çözüm bulamadım. Ayrıca işlemci yüzde yüz kullanıyor. Denediğim çözüm yöntemleri:

Valorant için öncelik yükseltme
Windows'u Valorant için optimize etme. (Yüksek performansta çalıştırma vb.)
RAM MHz arttırma
Oyun içi ayarlarımı değiştirme vb.
Oyun ayarlarını yüksek-orta-düşüğe alsam da fark etmiyor genelde aynı FPS aralığını görüyorum. (150-100 )
GeForce Experience programı optimize etse bile herhangi bir şey fark etmiyor FPS düşüşü yine oluyor.

Sistemim;
İşletim Sistemi Windows 10
i3-10105F
GTX 1650 4 GB
8 GB RAM
240 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam yaklaşık 2 yıl önce bir PC aldım. Önceden Valorant'ı rahat bir şekilde oynarken şimdi ise FPS düşüşü yaşıyorum. 150-100 arası FPS alıyorum fakat aniden altmışlara kadar düşüyor. Darboğaz testi yaptım ekran kartınız yeterli değil diyor ama RDR2 yüksek orta ayarlarda oynamışlığım var sorunsuz bir şekilde. Forumlardaki konulara göz gezdirdim ama bir çözüm bulamadım. Ayrıca işlemci yüzde yüz kullanıyor. Denediğim çözüm yöntemleri:

Valorant için öncelik yükseltme
Windows'u Valorant için optimize etme. (Yüksek performansta çalıştırma vb.)
RAM MHz arttırma
Oyun içi ayarlarımı değiştirme vb.
Oyun ayarlarını yüksek-orta-düşüğe alsam da fark etmiyor genelde aynı FPS aralığını görüyorum. (150-100 )
GeForce Experience programı optimize etse bile herhangi bir şey fark etmiyor FPS düşüşü yine oluyor.

Sistemim;
İşletim Sistemi Windows 10
i3-10105F
GTX 1650 4 GB
8 GB RAM
240 GB SSD
Darboğaz yok. Oyun içinde sıcaklık değerleri ne alemde.

Darboğazdan kaynaklanacağını hiç sanmıyorum, ısı kaynaklı olabilir. Ayrıca en yakın zamanda 16GB'a geçmeni öneririm 8GB'ın miladı dolalı yıllar oluyor. Diskinden de kaynaklı olabilir.

RAM'den kaynaklı olabilir.
Sıcaklıktan kaynaklı olabilir.
Darboğaz olamaz.
RAM MHz'sini XMP ile arttır derim.
GeForce Experience hiçbir işe yaramıyor.
Virüs bulaşmış olabilir.

i5 9400F, GTX 1650 sistemim var, kart sadece çok ısınıyor bende, o zaman düşüşler oluyor biraz, bir de RAM az 16 yapman iyi olur.

RAM'den kaynaklı olabilir.
Sıcaklıktan kaynaklı olabilir.
Darboğaz olamaz.
RAM MHz'sini XMP ile arttır derim.
GeForce Experience hiçbir işe yaramıyor.
Virüs bulaşmış olabilir.

RAM'lerim 2133 MHz sanırım XMP ile 3000e yakın MHz değeri alablirim.
Disklerimde herhangi bır sıkıntı yok.
Antivirüs programları ile bilgisayarımı taradığımda herhangi bir şey çıktığını görmedim.
Sıcaklık değerlerim ise 50 ile 60 arasında gidip geliyor.

RAM'lerim 2133 MHz sanırım XMP ile 3000e yakın MHz değeri alablirim.
Disklerimde herhangi bır sıkıntı yok.
Antivirüs programları ile bilgisayarımı taradığımda herhangi bir şey çıktığını görmedim.
Sıcaklık değerlerim ise 50 ile 60 arasında gidip geliyor.

O zaman tavsiyem yeni RAM alıp XMP ile kullan ve format at.

Yeni konular

Geri
Yukarı