GTX 1650 alınır mı?

Hocam kimse zaten net konuşamaz böyle şeylerde nereden bilsin adamlar Nvidia babasının şirketi değil ya tahmini Haziran ayı diyorlar genelde Ocak'tan beri. Şahsen seni bilmem ama ben 2000 liralık karta 4000 lira vermem ucuz bulursam alırım. Pahalanacağını düşünmüyorum her türlü şimdikinden ucuz olur.
Bakma bu sistem GPU üreticilerinin de işine geliyor bu. Tabiri caizse ‘yok satıyorlar’ şuan. Keza mağazaların da işine geliyor. Denetleyen bir kurum yok onlarda fırsatçılık yapmaya başlamışlar ki fiyatları ütopik rakamlara çektiler. Gel gelelim ki ne fiyat olursa olsun alanda var. Kartı alanlarda memnun özellikle Miningciler. Fiyattan ziyade kart bulabildikleri için. Böyle bir sistem de bile stok fazla olsa dahi satabiliyorken sizce eski fiyatlara geri dönme imkanı var mı? Pandemi biter, Bitcoin düşer eski fiyatlandırmadan alırız diyoruz da bu ‘karaborsacı’ mağazalarımız ne olacak acaba? Devletin ya da bu konuda GPU üreticilerinin, artık bu işte yetki kimdeyse önce sorunun bu kısmıyla uğraş vermeleri gerekiyor.

Bakma bu sistem GPU üreticilerinin de işine geliyor bu. Tabiri caizse ‘yok satıyorlar’ şuan. Keza mağazaların da işine geliyor. Denetleyen bir kurum yok onlarda fırsatçılık yapmaya başlamışlar ki fiyatları ütopik rakamlara çektiler. Gel gelelim ki ne fiyat olursa olsun alanda var. Kartı alanlarda memnun özellikle Miningciler. Fiyattan ziyade kart bulabildikleri için. Böyle bir sistem de bile stok fazla olsa dahi satabiliyorken sizce eski fiyatlara geri dönme imkanı var mı? Pandemi biter, Bitcoin düşer eski fiyatlandırmadan alırız diyoruz da bu ‘karaborsacı’ mağazalarımız ne olacak acaba? Devletin ya da bu konuda GPU üreticilerinin, artık bu işte yetki kimdeyse önce sorunun bu kısmıyla uğraş vermeleri gerekiyor.
Aynı olay 2000 serisinde de yaşanmıştı ama o daha kısa sürmüştü büyük ihtimal pandemi sebebiyle. Er ya da geç bu sıkıntı bitecek o yüzden dediğim gibi şimdi alırım ama sonra ucuzlayınca üzülmem diyorsan almak için sıkıntı yok. Ama acelem yok 1 yıl da olsa beklerim diyorsan otur bekle eninde sonunda normale döner.

Aynı olay 2000 serisinde de yaşanmıştı ama o daha kısa sürmüştü büyük ihtimal pandemi sebebiyle. Er ya da geç bu sıkıntı bitecek o yüzden dediğim gibi şimdi alırım ama sonra ucuzlayınca üzülmem diyorsan almak için sıkıntı yok. Ama acelem yok 1 yıl da olsa beklerim diyorsan otur bekle eninde sonunda normale döner.
Ben çok iyimser düşünemiyorum artık bu konuda. Fırsatçı mağazalarımız bile GPU üreticisinden daha fazla kâr eden konuma gelmiş. Birileri kulaklarını çekmeden gidişatın iyi yöne evrilmesi biraz zor gibi ama bakalım.

Ben çok iyimser düşünemiyorum artık bu konuda. Fırsatçı mağazalarımız bile GPU üreticisinden daha fazla kâr eden konuma gelmiş. Birileri kulaklarını çekmeden gidişatın iyi yöne evrilmesi biraz zor gibi ama bakalım.
Tabi haklısınız başka konularda bende öyleyim de ekran kartı piyasasını uzun süredir takip ediyorum az çok anladım ne olduğunu. Mining olayı çıktığından beri bu olay hep oluyor sonra normale dönüyor 1000 ve 2000 serisinde de böyle oldu çok konuşuldu hatta ama normale döndü bu da öyle olur diye düşünüyorum inşallah yanılmam.

Tabi haklısınız başka konularda bende öyleyim de ekran kartı piyasasını uzun süredir takip ediyorum az çok anladım ne olduğunu. Mining olayı çıktığından beri bu olay hep oluyor sonra normale dönüyor 1000 ve 2000 serisinde de böyle oldu çok konuşuldu hatta ama normale döndü bu da öyle olur diye düşünüyorum inşallah yanılmam.
Bende takip ederim hatta şu dönemi baya ilgiyle takip ediyorum. Ocak aylarında mağazalardan bulabilirsek normal fiyata aldığımız daha doğrusu alım-satım yapmak isteyen fırsatçılar vardı. İyi de kazanıyorlardı ve buna da karşı olduğumu belirteyim. Akabinde bizim mağazalarımız bunları bitirmek amacıyla mükemmel bir yöntem bulmuş! Yöntemleri de fırsatçılığı biz yapalım mantığı. 😊 Ayrıca 2017’ de de olan Mining furyasında bu denli ikinci el piyasası uçmadı diye biliyorum. Özellikle RX serisi 5000’ e kadar çıkmamıştır herhalde. Bilemiyorum, en yakın sürede bir örneğini yaşadık ama ne görece o döneme benzer halde piyasa seyredecek bakalım.

Hocam bunun daha ucuzu var;

2678 TL onlar fiyatlar değişmiş fazlasıyla:D
2.el RX 580 4 GB alınır.

Fiyatlar aşırı yüksek sıfır 3060 RTX fiyatından satıyorlar ikinci eli:D bir kontrol edin güncelleri:D

Bunu alın hocam stoğunu bulabilirseniz.

Stokda yok o ürün stoklu olan ürünleri tavsiye edin fiyatlar güncellendi çünkü:D
Tek fanlı olduğu için alınmaz ve gereğinden pahalı. Bence biraz sabredin illa ki ucuzlayacak yeni seri.

Siparişi iptal ettim biraz daha bekliyeceğim. D
Gaming gecesinde 1845 TL'ye kadar düşmüştü çift fanlısı.

Baktımda hiç denk gelmedim fiyatlar güncellendi bu gdrr6 bellekli önceki grr5'li 1650 ASUS phonixten farklı sıcaklık değerleri iyi gibi ama fiyatta kararsızım:D
1650<RX570<RX580<1650s

Fiyatlar yüksek dostum ikinci el piyasası garantisiz ürünlerle dolu ama fiyatlar RTX 3060 fiyatında:D çok saçma bir hal aldı:d
Biraz sabredin, biraz bekleyin vs vs. 2.5 aydır söylenen klişe söz bu kusura bakmayın. Kimse tam tarih bile veremiyor kartların stok durumu ile ilgili. Ocak'ta stok bekleyin gemi geliyor diyen arkadaşlar vardı. Şubatta, Mart'ta stok gelecek diyen. Mart oldu mayıs, Haziran deniyor. Adım gibi eminim o zamanlar da geldiğinde biraz bekle eylül'de ayında stok geliyor denecek. Böyle uzar gider bu.

Aynen dostum NVIDIA açıklama yaptı 16 Nisanda stok gelecek dedi ama ben sanmıyorum yine gelecegini botlar ve miningciler yüzünden stok bulunamıyor. Olan stoklarda fahiş fiyatta ve dandik sistemler eşliginde alınmanızı şart koşuyorlar upgrade yapamayacak mı bu insanlar :D her sene yeni sistemmi toplayacağız saçmalık:D diyorum ki bunu alım 2022 pandemi geçince stoklar düzelir o zaman satar alırım diyorum tekrar.
Eğer ona uygun bir işlemci seçersen alınır darboğaz yapmaması için. ama stok yok ;-;
Tüm sistemim hazır zaten ryzen 3700x 32gb ram var :D darbogaz yapacagını sanmam:D
Kanka bekle diyenlere aldırma, eyvallah iyiliğini düşünüyorlar ama yanlış diyorlar. Bir hafta önce sıfır 1650 Super'i 2900e aldım bugün aynı aldığım yerde 3500 olmuş. Kapatabildiğin en iyi fiyata kapatmaya çalış.

İade ettim bekliycem biraz daha ya da uyguna 1800 bulursam 1650'e öyle alıp 2022 kadar beklerim:D GTX 1080 ben 2100 sattım MSI Gaming X Trio vicdansızlar garantisiz ürünü:D şimdi 7500 satıyorlar:D
Biz senin düşündüğün gibi düşünmüyoruz bekle dememizin sebebi yeni kartların (3050 3060 3070 vs.) Stoklara gelmesini bekle diyoruz ve bunlar stoklara gelince fiyatı ucuzluyor mesela 3060 NVIDIA'nın sitesinde 3200 TL'den başlayan fiyatlar yazıyor demek ki stoklara gelince o civarda satılacak. 2000 serisi de ilk çıktığında böyleydi sonra düştü.

Yok aga satılmıyor o fiyatlarda o NVIDIA'nın standart founder Edition kartı için normalde özel sogutmalı kartlar 3200 TL NVIDIA ise ASUS MSI maximum 5500TL olacakken adamlar 6000-7000 bırak:D 8500 satıyorlar mining dalgası oldugu sürece düşecegini sanmıyorum. Sistemle satalım oyuncuyu koruyalım dalgası yapmaya başladılar ama dandik sistemlerle eldeki fazla stogu öyle kakalamaya calısıyorlar işlerine geliyor. T.C. ile alış yapacaklar her kullanıcı bir tane kart alabilecek NVIDIA zaten yazılımla miningi engelledi ama fiyatlar hala yüksek :D

Çok şikayet var güncel bir site değil stokları yenilemiyor anlaşılan:D
Herkesin ağzında pelesenk olmuş bir laf var ya ‘bekelemek' diye ona istinaden yazıyorum. Bende araba ile elektronik bir parçanın kıyaslamasını yapmıyorum. Ocak ayında da geçen ayda da aynı muhabbet vardı. Kimse de net konuşamıyor. Yaz deniyor kimse emin değil. Daha da kötüye gitme durumuda var. Eğer kart bulabiliyorsa şu an bile ikinci el olarak alıp yoluna devam etsin.

İkinci el garantisiz ürünlere adamlar fahiş fiyatlar istiyor:D saçma bir hal aldı ikinci el:D

Son düzenleme:
DDR5 bekliyorum artık :D DDR5 beraber yeni sistemi toplarım kasa Power HDD ve SSD hazır:D sistemi toplayana kadar fiyatlar düşer artık:D

Yeni konular

Geri
Yukarı