GTX 1650 boşta 45, i7-9750H 50 derece

• Konuyu başlatan AT7
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 809

AT7

Kilopat
Makaleler
6
Arkadaşlar değerler aşağıda görüldüğü gibi normal mi? Ne yapmam gerekli? Yardımcı olursanız sevinirim.
c.PNG

Dostum bende de Legion var işte yukarıda belirttiğim sistem ekran kartı GTX 1650 i7 9. nesil sendeki sıcaklar nasıl ya? Görüntülerini bırakma şansın var mı? Kaç gündür kafaya taktım şu sorunnu.
Şu an bilgisayarımda değilim fakat işlemciniz 9. nesil işlemci. Ona rağmen sıcaklığı cidden iyi. Sorundan kastınız ne anlayamadım.

Hocam benim Excalibur G770 de i5 10300H ve GTX 1650 var güç tasarrufu modunda kullanıyorum gündelikte. Şu an ekran kartım 36 derece işlemcim 40 derece.

Arkadaşlar değerler aşağıda görüldüğü gibi normal mi? Ne yapmam gerekli? Yardımcı olursanız sevinirim.
Eki Görüntüle 1023947
Normal kullanımlarda ki değerlerinden ziyade yükte kullanıma bakın. Normalde bu seviyedeyse yükte de normal seviyelerde olacaktır muhtemelen. Yükte kaç derece oluyor?

Normal kullanımlarda ki değerlerinden ziyade yükte kullanıma bakın. Normalde bu seviyedeyse yükte de normal seviyelerde olacaktır muhtemelen. Yükte kaç derece oluyor?
Hocam yükten kastınız nedir günlük rutin mi? Oyunlardaki mi? Render/Photoshop mu? Hepsinde farklı değerler alıyorum ortalamasını çıkarmak çok güç.

Son düzenleme:
Hocam yükten kastın nedir günlük rutin mi? Oyunlardaki mi? Render/Photoshop mu? Hepsinde farklı değerler alıyorum ortalaması çıkarmak çok güç.
Yükte demek istediğim ekran kartının %99 unu kullanacak seviyeye gelmesi. Yani AAA seviye bir oyunun varsa dene. Sınırları zorlayıp en yüksek sıcaklığa ulaşacaktır. Normal bir oyun da da deneyebilirsin yine.

Hocam yükten kastın nedir günlük rutin mi? Oyunlardaki mi? Render/Photoshop mu? Hepsinde farklı değerler alıyorum ortalaması çıkarmak çok güç.
Stres testi de yapabilirsiniz, render/oyun da. En uygunu Cinebench veya Prime95 gibi testlerden birini açmanız olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı