GTX 1650 boştayken 60 derece

AFAN

Decapat
KMSpico kurmuştum bir eşeklik yapıp onu kaldırdım kaldırmadan önce mining yaptıgını düşünerek ekran kartımın 60 dereceye çıktıgını sanıyordum ama formatladım ve hala değişen bir şey yok. Kart yeni 5 6 aylık boştayken 60 dereceye kadar çıkıyor. MSI Afterburner'de fan hızını oto 25'e alınca sıcaklık 40'a kadar düşüyor. Sizce hala PC de mining yapılıyor mudur? Yoksa başka bir şey mi var? Çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
KMSpico kurmuştum bir eşeklik yapıp onu kaldırdım kaldırmadan önce mining yaptıgını düşünerek ekran kartımın 60 dereceye çıktıgını sanıyordum ama formatladım ve hala değişen bir şey yok. Kart yeni 5 6 aylık boştayken 60 dereceye kadar çıkıyor. MSI Afterburner'de fan hızını oto 25'e alınca sıcaklık 40'a kadar düşüyor. Sizce hala PC de mining yapılıyor mudur? Yoksa başka bir şey mi var? Çözemedim.

GTX 1650 kartları veya serileri ekran kartı 60 derece olmadan fanları dönmezler bu bir ekran kartının kuralıdır otomatiğe alıp düşürebilirsiniz ama sorun yok 60 dereceyi geçtiklerinde fanlanlar dönmeye başlar ekran kartınızda sorun olduğunu düşünüyorsanız yük altında 81 dereceyi geçmezse sıkıntı yok demektir.

Hiçbir şey açık değilken görev yöneticisinden durumu paylaşırsanız yorumlamaya çalışalım.
Not; boştayken 60 derece imkansız.

Bir bileşen her zaman ısınır 1MHz olsa bile ısınır ama çok az sonuç olarak ısınır bilgisayarı açtığı gibi 60 değildir açtığı gibi tak diye sıcaklık birimlerinde 60 derece yazarsa sıkıntı vardır.

Hiç bir şey açık değilken görev yöneticisinden durumu paylaşırsanız yorumlamaya çalışalım.
NOT; Boştayken 60 derece imkansız.
1620410859052.png

sıcaklıgın 42 derece olmasının nedeni msi afterburnerden fan hızını otomatik 25 e alması bunu 0 a çekince 60 derece oluyor ve hiç bişey çalışmıyor şuan
GTX 1650 kartları veya serileri ekran kartı 60 derece olmadan fanları dönmezler bu bir ekran kartının kuralıdır otomatiğe alıp düşürebilirsiniz ama sorun yok 60 dereceyi geçtiklerinde fanlanlar dönmeye başlar ekran kartınızda sorun olduğunu düşünüyorsanız yük altında 81 dereceyi geçmezse sıkıntı yok demektir.
umarım öyledir

Arka plan temiz gözükmekte. Yüke bindirebilecek, uygulamada gözükmemekte. Fan devirlerini otomatiğe alın ve derecelere tekrar bakalım. Eğer dediğiniz gibi 60 dereceleri görürsek (ki öyle gözükmekte) sizin kartın BIOS'una yönleneceğiz.

NVIDIA Denetim Masası'na girin. Daha sonra sol taraftan 3D ayarlarının yönetilmesine tıklayın. Ayarlardan güç yönetimi modu ne olarak seçili?

Fan hızlarınızı yükselttiğiniz, uygulamadan yapacaksınız. Uygulamadan AUTO'yu seçmeniz yeterlidir.
msi dan auto yapınca 25 e alıyo fan hızını ve sıcaklık 42 dereceyi geçmiyo ve sence mining virüsü olma ihtimali kaç
NVIDIA Denetim Masası'na girin. Daha sonra sol taraftan 3D ayarlarının yönetilmesine tıklayın. Ayarlardan güç yönetimi modu ne olarak seçili?
maksimum performansı tercih et

Geri
Yukarı