GTX 1650 CS:GO Rocket League düşük FPS

kinnitifak

Hectopat
HP marka laptopum var. i5-9300H ve GTX1650 ekran kartım var. Bugün CS:GO ve Rocket League oyunlarını açtım. GPU kullanımı 100 olmasına rağmen FPS 15-20 gibi sayılar elde ediyorum, bu anlamsız kasmanın sebebi ne olabilir? HDD sağlık kontrolü yaptım. SSD ve HDD'lerim sağlam, sürücüler, Kaspersky'dan tarama yaptım. Virüs yok, bunun sebebi ne olabilir?

Ekran kartı sürücülerinin güncel olduğundan emin olun. Varsa Bios güncellemesi yapın. Ve bilgisayarı oyun oynarken adaptöre bağlı olarak oynayın. Zira batarya gerekli Watt'ı sağlayamadığından frekanslarda düşüş yaşanıyor olabilir.

Bilgisayarın harici ekran kartı ile çalıştığına emin olun. Entegre ile çalışıyor olabilir.

Harici ekran kartım çalışıyor onu kontrol ettim.
Ekran kartı sürücülerinin güncel olduğundan emin olun. Varsa BIOS güncellemesi yapın. Ve bilgisayarı oyun oynarken adaptöre bağlı olarak oynayın. Zira batarya gerekli Watt'ı sağlayamadığından frekanslarda.

Ekran kartı sürücülerinin güncel olduğundan emin olun. Varsa BIOS güncellemesi yapın. Ve bilgisayarı oyun oynarken adaptöre bağlı olarak oynayın. Zira batarya gerekli Watt'ı sağlayamadığından frekanslarda düşüş yaşanıyor olabilir.

Ekran kartı sürücülerim güncel adaptöre bağlı kullanıyorum. BIOS güncellemelerine bakacağım şimdi.

Hocam bende de aynı sorun var rica etsem hangi ekran kartı kullanıldığına nereden bakılıyor söyleyebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı