GTX 1650 Dying Light düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi geceler arkadaşlar. Oyunu daha 1 saat evvel yüksek ayarlarda +60 FPS ile oynayabiliyorken, bilgisayarımı kapatıp bir müddet sonra açtığımda oyunda FPS değerleri yerlerdeydi. Bildiğiniz 10 ila 20 arası FPS alabiliyordum. Biraz araştırdım, bütün GTX 1650 kullanıcıları bu sorun ile karşılaşıyormuş. NVIDIA resmi forumundan birisi NVIDIA kontrol paneli üzerinden "Adaptive V-Sync" açması gerektiğini ve bu sayede sorunun çözüleceğinden bahsetmiş. BAHSETTTİĞİM KONU fakat ben bu ayarı bulamadım. Daha doğrusu şu anki güncel NVIDIA sürücünde yok sanırım. Bu duruma ne yapmamı önerirsiniz? Bütün önerilerinize ve yardımınıza açığım. Sistemim;
- NVIDIA GTX 1650 4 GB.
- Intel i5 9300H.
- DDR4 16 GB RAM.
Oyun içi ekran görüntüsü ve sıcaklık değerleri ise (FPS değerine ve GPU sıcaklığına dikkat lütfen :D) bu arada oyunu Steam üzerinden oynuyorum. Güncel sürümdür.

DyingLight.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia denetim masasına girince program ayarlarından Dying Light'ı seçtikten sonra çıkması lazım. Baktınız mı?
Maalesef hocam.
Aynı zamanda, oyunumun şuan ki durumu (eklerde ısı değerleri ve ayarlar kısmı mevcut.)

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 131
  • 1.png
    1.png
    26,8 KB · Görüntüleme: 132
  • Dying Light Settings-2.png
    Dying Light Settings-2.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 144
  • Dying Light settings-1.png
    Dying Light settings-1.png