GTX 1650 ekran kartı düzgün çalışmıyor

kerempcciher ay

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, benim ekran kartım GTX 1650 ve işlemcim i310100F anakartım B460MAPRo usebenchmark sitesinden test yaptım fakat sistemim hiç iyi çıkmadı ayrıca Fornite oyununda 1080p de performans modunda bile 100 FPS zor alıyorum ekran kartım %40'dan fazla kullanılmıyor neden bilen varsa yazabilir mi bir de aşağıya test sonuçlarını yazıcağım.
Userbenchmarks: Game 39%, desk 86%, work 32%
CPU: Intel Core i3-10100F - 83.8%
GPU: NVIDIA GeForce GTX 1650 - 44.2%
SSD: HyperX Fury 3D 240GB - 45.7%
RAM: G.Skill F4 DDR4 3000 C16 1x8GB - 38.9%
Mbd: MSI B460M-A Pro (MS-7C88)

Burdan bakınca böyle anlaşılmıyor ama değerlere bakılırsa darboğaz var gibi, oyun içinden afterburner verileri görmek lazım.

Bottleneck verileri işlemcinin o kart için yetersiz olduğunu gösteriyor gibi

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    251,2 KB · Görüntüleme: 9
Sorun bir anda mı ortaya çıktı yoksa sistemi yeni mi aldınız?

Son zamanlarda böyle açıkçası.

Aynı sistemin 16 GB ramlisi bende var. Game %43, desk %86, workstation %35

Hangi oyunları oynuyorsunuz bir de FPS değerleri nasıl belki RAM takviyesi yapmam gerktir.

Sıcaklıklar ne durumda FPS değerleri normal değil.

GPU 50'nin CPU da 70'in üstüne çıkmıyor

Buradan bakınca böyle anlaşılmıyor ama değerlere bakılırsa darboğaz var gibi, oyun içinden Afterburner verileri görmek lazım.

İşlemcimi alırken araştırmıştım aslında darboğazını falan ama düzelmiycrği anlamına mı gelir yeni ekran kartı almadan ya da işlemci

Bahsettiğiniz sorunu ben de bizzat yaşadım ve son ekran kartı güncellemesi ile yaşayan çok kişi gördüm. Geçen gün konu açan birine de yazmıştım. Son güncelleme ile gelen bir sorun olduğunu düşünüyorum. Ben format attım, DDU ile temiz kurulum yaptım çözüm olmadı. En son BIOS sıfırladım şu an bir sorun yaşamıyorum.

Konu linki.

Yeni konular

Geri
Yukarı