GTX 1650 laptop Ekran kararması ve cızırtı sesi

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi geceler herkese. Bu gün, Netflix üzerinden film izlerken aniden ekran karardı ve garip bir cızırtı sesi gelmeye başladı. Kapatma tuşuna basıp bilgisayarımı kapattım ve tekrar açtım. Ama bir daha olmadı. Biraz yormaya çalıştım bilgisayarı; aynı anda hem oyun indirirken arkada birden çok işlem yaptım vs. ama bir daha olmadı nedense. Sizce bu neden olmuştur? Herhangi bir hata falan vermedi(mavi ekran gibi), direkt ekran karardı ve cızırtı sesi geldi. Bilgisayar özelliklerim;

- NVIDIA GTX 1650.
- Intel i5 9300h.
- DDR4 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağının ve monitörün güç kablosunun tam oturmadıysa öyle bir durumla karşılaşabilirsin. Onu kontrol edebilirsin.

Cihaz sanırım laptop,laptop tamiri yaparım ama terimlerinden fazla anlamam.menteşeyi açıp kapatmaya çalisin (ekranı) o zaman gelirse ekran filminde sorun olabilir ki umarim öyle bir sorun yoktur
Hocam şu zamana kadar hiç öyle bir şey olmamıştı. Yaklaşık 1 sene oldu bu cihazı kullanalı. Dediğim olay olduktan sonra bir daha tekrarlanmadı. Gerek oyunlarda denedim, gerek arka planda işlem yaparak bilgisayarı yormaya çalıştım ama hiç bir şey olmadı. Anlamadım gitti...

Parlaklığı arttırıp azaltıp ses geliyor mu bakın birde.
Hayır hocam şimdi denedim dediğinizi ama hiç bir şey olmadı. Bu arada samıyorum ama bu durum herhangi bir virüsten kaynaklı olabilir mi acaba? Olay olduktan sonra (bayadır aklımdaydı zaten) bilgisayarı sıfırladım. En baştan sürücüleri falan yükledikten sonra bilgisayar eskisinden çok daha hızlı oldu. Oyunlarda falan çok daha akıcı oldu. O hata da bir daha olmadı.

Hocam şu zamana kadar hiç öyle bir şey olmamıştı. Yaklaşık 1 sene oldu bu cihazı kullanalı. Dediğim olay olduktan sonra bir daha tekrarlanmadı. Gerek oyunlarda denedim, gerek arka planda işlem yaparak bilgisayarı yormaya çalıştım ama hiç bir şey olmadı. Anlamadım gitti...
Bozulana kadar hiçbir cihaz bozuk değildir 😀 şakayı bir kenara birakirsak sen bi dediğimi tekrarla 2 3 kere ust uste ekrani kapatıp aç bi çıt çıt sesi fln geliyomu menteşelerin yanindan geciyoya hani ekran filmleri orada bir sıkışma vs varmı ha birde cihaz şarjda calisirkenmi bu sorun oldu onu öğrenmem lazim elektrik kismi hakkinda bilgi verebilmek icin

Bozulana kadar hiçbir cihaz bozuk değildir 😀 şakayı bir kenara birakirsak sen bi dediğimi tekrarla 2 3 kere ust uste ekrani kapatıp aç bi çıt çıt sesi fln geliyomu menteşelerin yanindan geciyoya hani ekran filmleri orada bir sıkışma vs varmı ha birde cihaz şarjda calisirkenmi bu sorun oldu onu öğrenmem lazim elektrik kismi hakkinda bilgi verebilmek icin
Ekranı kapatıp açtığımda olağan dışı bir ses gelmiyor hocam. Onun dışında, şarzdayken olmuştu o sorun. O sorun olduktan sonra da şarz sırasında kullandım ama tekrarlanmadı.

Ekranı kapatıp açtığımda olağan dışı bir ses gelmiyor hocam. Onun dışında, şarzdayken olmuştu o sorun. O sorun olduktan sonra da şarz sırasında kullandım ama tekrarlanmadı.
Şöyleki hem telefonların şarj girişinde hem psu larda hemde laptop şarj girişlerinde belli bir amper üstü akım çekildigi zaman üzerlerindeki sigotalar atar(devre elemanlarina zarar gelmesin diye) ve siz ne yaparsanzi yapin o sigorta degişmeyene kadar o cihaz size tepki vermez (şarja tepki vermez) cihazi hala kullaniyor iseni, büyük olasilik yüksek akim cekme gibi kartın canını okuyan bir olay olmamıştır.sarj soketindeki kablo hareket fln ettirilmisse bilmeden istemsizce belki ordaki akim gecen iletkenlerin(soket ve şarj kablosu) birbirini birakmamak istemesinden kaynaklanan bir ses olabilir(ark sesi).Biraz kullanın bir sorun yoksa kafaya takmaya gerek yok

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı