GTX 1650 laptop FPS düşüşü

shad0ww

Decapat
Makaleler
2
Daha fazla  
Yeni driver gelmişti güncelledim ardından Overwatch 2'ye girdim orta ayarlarda oyun 120 130 FPS fakat ani olarak 20'lere 30'lara düşüyor. Driver güncellemeden önce böyle değildi. Driver ayarlarını da yaptım.

Sistem.
GTX 1650.
Ryzen 7 4800H.
8 GB RAM.
144Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocamın da dediği gibi sıcaklık değerlerini kontrol ediniz. Arkaplan uygulamalarının ne kadar güç sarf ettiğine bakın. Güncelleme sonrası ekran kartı ayarlarınızda değişim olmuş olabilir, kontrol etmekte fayda var. Son olarak da güncelleme sonrası direkt olarak oyuna girdiyseniz bilgisayarı tamamen kapatıp birkaç dakika bekleyip tekrar açın.

Yeni driver gelmişti güncelledim ardından Overwatch 2'ye girdim orta ayarlarda oyun 120 130 FPS fakat ani olarak 20'lere 30'lara düşüyor. Driver güncellemeden önce böyle değildi. Driver ayarlarını da yaptım.

Sistem.
GTX 1650.
Ryzen 7 4800H.
8 GB RAM.
144Hz.
Yaşadığının aynısını yaşadım. Sorun tamamen ısı kaynaklıymış bende. CS:GO oynarken 150fps'ten 20'lere düşüyordu benim de. Takmadım kafaya geçer diye düşündüm birkaç güne ekran kartım yandı yüksek ısıdan. Şimdi onboarda geçti bilgisayar 40-50fps oynuyorum. Benim yaptığım hatanın aynısını yapma, ihmalden GTX 1060 gitti. Isı sorununa bir çözüm bul.

Geri
Yukarı