GTX 1650 Laptop GPU'sunu Overclocklamak

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
GTX 1650 GPU'suna sahip bir bilgisayarım var. Ekran kartına zarar vermeden, garanti dışı kalacak hasar vermeden nasıl overclock yapabilirim? MSI Dragon Center'ın önerdiği overclock ayarlarının biraz üstüne çıktım ve stabil. Daha önceden R9 380X yaktığım için güvenli bir şekilde overclock yapmak istiyorum. Tavsiyeniz nedir?
1596322262252.png

GTX 1650 GPU'suna sahip bir bilgisayarım var. Ekran kartına zarar vermeden, garanti dışı kalacak hasar vermeden nasıl overclock yapabilirim? MSI Dragon Center'ın önerdiği overclock ayarlarının biraz üstüne çıktım ve stabil. Daha önceden R9 380X yaktığım için güvenli bir şekilde overclock yapmak istiyorum. Tavsiyeniz nedir?
Eki Görüntüle 629204
Diğer ayarlar ile oynamadan Core clock ve memory clock ayarlarını +25er arttırıp test yapabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayar gibi zaten masaüstüne göre daha zor soğutulan cihazda, hele de yaz sıcağında gerek var mı sahiden? Alınan fazla ısıya değecek kadar bir fark oluyor mu perfomans açısından? Ayrıca hemen her oyunu sorunsuz oynatacak düzeyde yeni bir ekran kartı o.

Dizüstü bilgisayar gibi zaten masaüstüne göre daha zor soğutulan cihazda, hele de yaz sıcağında gerek var mı sahiden? Alınan fazla ısıya değecek kadar bir fark oluyor mu perfomans açısından? Ayrıca hemen her oyunu sorunsuz oynatacak düzeyde yeni bir ekran kartı o.
Bu ayarlarla +10FPS fark etti bile. Ekran 120Hz. Overwathc'da 120FPS ve üzerini almak istiyorum şu an 110 civarı alabiliyorum.

Oyun ayarları ile biraz oynayarak görüntüden çok kayıp yaşamadan da belki 120 FPS yakalanabilir. Bileşenler belli ısılara dayanıklı yapılıyor elbette. Diğer taraftan ne kadar fazla ısı o kadar fazla yıpranma durumunu da getirebilir. Cihaz senin, karar senin.

Yeni konular

Geri
Yukarı