GTX 1650 laptop oyun oynarken 65 derece

Maksimum işlemci kullanımını %95 yaptığınız için pek gerçekçi sonuç alamazsınız, şu anda işlemci büyük ihtimalle maksimum 2,60 GHz civarlarında çalışıyordur. Soğutucu ve bu frekanslarda sıcaklık normal ama daha gerçekçi sonuç için maksimum işlemci kullanımını %100 yapıp deneyin.

YouTube'da izlediğim testlerde hep 85-90 arası geziyordu işlemci sıcaklığı Valorant oynarken yetiyor bana FPS değerleri şu anki dediğiniz gibi işlemciyi biraz kısıtlıyor

@Eg.Fatih53 benim altımda da soğutucu var kullanmıyorum bilgisayar zaten serin çalıştığını fark ettim, bir de ekranım hikayeli oyunlar için aldığım için 60Hz. 60Hz sabitlediğim de çoğu oyunlarım 55-58 derecelerde. Fanlar tam bile dönmüyor diyebilirim bilgisayarım için. FPS sabitlemeyip denediğimde de söylediğim maksimum dereceleri söyledim öyle çok 60 derece üstüne çıktığını da görmedim zaten ona göre fanlar da arttığı için yine güzel sıcaklıklarda çalışıyor.

Aynen. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FPS'i menüde 144 Hz ekran olduğu için 144'e kısıtlıyorum o sırada sıcaklıklar 58 civarına düşüyor fakat oyun esnasında kısıtlamayı kaldırdığım için 61-65 derecelere çıkıyor
@Eg.Fatih53 benim altımda da soğutucu var kullanmıyorum bilgisayar zaten serin çalıştığını fark ettim, bir de ekranım hikayeli oyunlar için aldığım için 60Hz. 60Hz sabitlediğim de çoğu oyunlarım 55-58 derecelerde. Fanlar tam bile dönmüyor diyebilirim bilgisayarım için. FPS sabitlemeyip denediğimde de söylediğim maks dereceleri söyledim öyle çok 60 derece üstüne çıktığını da görmedim zaten ona göre fanlar da arttığı için yine güzel sıcaklıklarda çalışıyor.

Aynen. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şuanda YKS'ye Hazırlanıyorum Üniversiteye Geçip Durumları Bi Tık Düzeltince Satıp Acer Veya Msi Tarafına Geçicem Fakat Şuanda Memnunum Monsterdan

Oyunlarda işlemcim de 4.0GHz çalışsın da hocam öyle de sabit turboda tutabiliyor.
11400H ile turboda sabit kalabilir tabii ama sıcaklıklar 60-65 arasında kalmaz, o yüzden işlemci kullanımını kısıtlamayıp test yapmasının daha iyi olduğunu söyledim.

11400h ile Turbo'da sabit kalabilir tabii ama sıcaklıklar 60-65 arasında kalmaz, o yüzden işlemci kullanımını kısıtlamayıp test yapmasının daha iyi olduğunu söyledim.

Bu şekilde kullanmam zarar vermez herhalde fakat önemli olan sorum renk doygunluğunu %100 de kullanmam laptopun ekranına zarar verir mi uzun vadede

Geri
Yukarı