GTX 1650 laptop Valorant ve CS:GO FPS değerleri

İşletim sistemi
Windows 10

T.Tinuviel

Hectopat
İyi günler herkese. Laptopum GTX1650 4GB ve i5 10. nesil Valorant oynarken ayarları en düşüruyorum 160 ve 207 arası gidip geliyor en yükseğe cekiyorum butun ayarları o zaman 120 FPS'in uzerine cikmiyor fakat 120'den aşagida hic dusmuyor 120'de. FPS'yi 120'ye sabitlemedim ayrica. Bir de CS:GO indirdim biraz sasirdim ayarları dusurdugumde ortalama dersek 110 FPS aldim yukselttigimde de ortalama cok bir dusus olmadı. Aklim ermedi pek. Daha fazla FPS almam gerekmiyor mu? Aydinlatirsaniz sevinirim. Teşekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum FPS'ni Youtubedeki videolar ile karşılaştırmamalısın böyle oyunlarda. Laptop işlemcisine 2080Ti da taksan ortalama aynı FPS'leri alırsın CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda. Bu arada işlemci sıcaklığını kontrol eder misiniz? Güç seçeneklerinden ise Yüksek Performansı seçmeyi unutmayın.

Dostum FPS'ni Youtubedeki videolar ile karşılaştırmamalısın böyle oyunlarda. Laptop işlemcisine 2080Ti da taksan ortalama aynı FPS'leri alırsın CS:GO ve Valorant gibi oyunlarda. Bu arada işlemci sıcaklığını kontrol eder misiniz? Güç seçeneklerinden ise Yüksek Performansı seçmeyi unutmayın.
Karşılaştırma fikri güzel ama 2080 ti ile 1650'yi karşılaştırmak da ne bileyim yani :D

@T.Tinuviel
İşlemci sıcaklığınızda bir sıkıntı yok. Daha yüksek FPS alamamanız işlemci gücünden kaynaklı diyebiliriz. Eğer daha yüksek FPS almanız şartsa işlemciyi tek oyuna odaklayan programlar var. Onlarda 3-5FPS'ten fazla etkilemez. Gerek yok yani. Bilgisayarında bir sıkıntı yok. Güle güle kullan. Eğer aklın hâlen karışıksa YouTube'den senin işlemcin ve ekran kartını kullanan FPS testlerine bakabilirsin. Arada fark yoksa kafanı yormaya da gerek yoktur :)
@Silinen üye Dostum yanlış biliyorsam özür dilerim ama her işlemcinin verebileceği bir FPS var sonuçta. Çok eski bir işlemciyle 3A oyunları Ultra oynatabilen ekran kartıyla FPS testi yapıldığında Metro Exodus gibi oyunlarda 15-20 FPS'nin üstüne çıkamamıştı. Eğer ki durumu yanlış izah ettiysem özür dilerim tekrardan. Bir hatam var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı