GTX 1650 laptopta ekran kartı değiştirince "kod 43" hatası

Forest Engineer

Zeptopat
Daha fazla  
Maç izlemek adına Laptop'ımı TV'ye bağladım (TV dahili ekran kartına geçiş yapıyor GTX 1650) her şey normalken birden TV ekranı gitti bilgisayar kendini yeniden başlattı meğer GTX 1650'deyken normal Intel işlemciye geçiş yapmış laptop, ondan sonra da daha hiç NVIDIA GTX'e geçiş yapamadım. Kod 43 hatası alıyorum. Bilgisayarı recoveryden sıfırladım ancak sorun çözülmedi, BIOS sıfırlama da yaptım durum hala aynı. Laptop'ım henüz 11 aylık ekran kartının donanımsal olarak bozulduğunu düşünmek mantıklı gelmediği gibi mutsuz edici geliyor. Ufeı formatı henüz atmadım bu gidişle onu da atsam düzelmeyeceğini düşünüyorum acaba artık ekstra ne yapabilirim?
Laptop'ım Lenovo Ideapad 3 Gaming Intel i5 10300H GTX 1650.

Yardımcı olabilir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha kötü bir şey olmadan servise yollayabilirsiniz.

Servise yolladım fakat bilgisayarı aldığım ilk aylarda maalesef ki düşürmüştüm ve kasanın kenarında çok ufak bir kırılma olmuştu, servis de o yüzden kabul etmedi önce kasanın ücretli bir şekilde değişiminin gerçekleşip sonra diğer problemle ilgileneceklerini söylediler. Hiçbir kullanım sorunu oluşturmayan kenarında çok ufak bir plastik kırıldığı için de 1k-2K ücret ödemek istemedim, üstelik asıl sorunumu çözebilecekleri de belli değilken.

Servise yolladım fakat bilgisayarı aldığım ilk aylarda maalesef ki düşürmüştüm ve kasanın kenarında çok ufak bir kırılma olmuştu, servis de o yüzden kabul etmedi önce kasanın ücretli bir şekilde değişiminin gerçekleşip sonra diğer problemle ilgileneceklerini söylediler. Hiçbir kullanım sorunu oluşturmayan kenarında çok ufak bir plastik kırıldığı için de 1k-2K ücret ödemek istemedim, üstelik asıl sorunumu çözebilecekleri de belli değilken.

Senin işin çok zor yapacaklarınıda bir acemi yapamaz eğer kendine güveniyorsan araştır ve kendin düzelt.

Geri
Yukarı