GTX 1650 laptopta Minecraft 70 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

kerimboy123

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8GB (1x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
Ekran kartı
Nvidia GTX1650 4GB GDDR6 128-Bit DX12
İşlemci
Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB L3;
Benim notebookum iyi Minecraft kaldırması gerekiyor ama 60-70 civarı FPS alıyorum.

3090 Ti da olsa önemi yok çünkü MC ekran kartına bakmaz (çoğunlukla) muhtemelen ya şarja takılı oynamıyorsunuz ya da chunkları ve grafik ayarlarını aşırı derecede yüksek ayarladınız. Önemli olan işlemcidir.

Asıl ekran kartına ve RAM'lere bakar. RAM yetersiz ise drop sorunları yaşatır ekran kartı yetersiz ise hem FPS düşüşü olur hem de drop sorunları ortaya çıkar.

Artı -1 Eksi
Herkes yok korsan yok şöyle böyle demiş fakat çözüm basit.
Bu hata dahili grafik birimini kullanmasından meydana gelir.
Çözmek için.
Oyundayken görev yöneticisine girin ve orada openjdk ile ilgili bir görev var onun dosya yolunu kopyala ve masaüstüne tıklayarak görüntü ayarlarına gir en altta grafik ayarları var ona gir ve göz ata tıkla ve Openjdk'nın yolunu yapıştır ve o .exe'yi ekle.
Ondan sonra o kısma gelecek ona tıkla ve yüksek performans yap onu ve düzelecektir.
İyi oyunlar.

Bu her oyunda işe yarıyor mu ona göre rekabetçi oyunlarda yapacağım.

3090 Ti da olsa önemi yok çünkü MC ekran kartına bakmaz (çoğunlukla) muhtemelen ya şarja takılı oynamıyorsunuz ya da chunkları ve grafik ayarlarını aşırı derecede yüksek ayarladınız. Önemli olan işlemcidir.

Bakmaması hiç kullanmaması anlamına gelmez.
RX 550 ile 350 FPS alıyorum tamam Mobile GPU olasada benimkinden yine güçlü o neden 60 alıyor?

Asıl ekran kartına ve RAM'lere bakar. RAM yetersiz ise drop sorunları yaşatır ekran kartı yetersiz ise hem FPS düşüşü olur hem de drop sorunları ortaya çıkar.
Af buyurun neye dayanarak bunu söylüyorsunuz? Senelerdir mc oynuyorum sunucu adminliği de yaptım plugin de yazdım çoğu sürümü oynadım ve minecraftın ekran kartına ihtiyaç duymadığını iyi biliyorum işlemcinin single thread skoru önemli olandır. Ekran kartı arkaplanda kalır. Ram yeterliliktir ve mod kurmadığınız sürece sisteme ayrılan 8 GB yeterli olacaktır.

Yanlış bilgi yaymayın.

Af buyurun neye dayanarak bunu söylüyorsunuz? Senelerdir MC oynuyorum sunucu adminliği de yaptım plugin de yazdım çoğu sürümü oynadım ve Minecraft'ın ekran kartına ihtiyaç duymadığını iyi biliyorum işlemcinin Single thread skoru önemli olandır. Ekran kartı arka planda kalır. RAM yeterliliktir ve mod kurmadığınız sürece sisteme ayrılan 8 GB yeterli olacaktır.

Yanlış bilgi yaymayın.

9 yıldır Minecraft oynuyorum tut tost makinesinden en güçlü PC'lerde bile oynadım ona dayanarak söylüyorum.

Bakmaması hiç kullanmaması anlamına gelmez.
RX 550 ile 350 FPS alıyorum tamam Mobile GPU olasada benimkinden yine güçlü o neden 60 alıyor?
Hiç kullanmıyor desek yeridir saçma sapan grafik ayarları yapmadığınız sürece Intel UHD falan bile götürür yani.

9 yıldır Minecraft oynuyorum tut tost makinesinden en güçlü PC'lerde bile oynadım ona dayanarak söylüyorum.
Ben de kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki 9 senede hiçbir şey kazanmamışsınız kendi adınıza ki mcnin cpu ağırlıklı olduğunu bilmiyorsunuz

Hiç kullanmıyor desek yeridir saçma sapan grafik ayarları yapmadığınız sürece Intel UHD falan bile götürür yani.

Hiç kullanmıyor diye hiçbir yararı yok diyemezsin HD 5670 kullanıcısıydım 150 FPS civarından 350'ye çıktı FPS bu da hiçbir yararı yok demek mi?
Ayrıca vanilla Minecraft'ta 2 GB RAM (oyuna ayrılmış) ve üstüne hiç gerek yok onu da baştan söyleyeyim.

Geri
Yukarı