GTX 1650 laptopta Minecraft dahili grafik birimi ile çalışıyor

emirosm

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
Gtx 1650
İşlemci
İ5 10300H
Merhaba. Minecraft oyununa girdiğimde almam gereken FPS'den daha az FPS alıyorum F3 kısmından baktığımda Intel UHD grafik birimi ile çalıştığını görüyorum. Oyunu harici grafik ile çalıştırmak istiyorum nasıl yapabilirim? Bu arada grafik ayarları kısmından ve NVIDIA Denetim Masası'ndan denedim ancak olmadı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-28 121358.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-28 121358.png
    759,7 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Minecraft oyununa girdiğimde almam gereken FPS'den daha az FPS alıyorum F3 kısmından baktığımda Intel UHD grafik birimi ile çalıştığını görüyorum. Oyunu harici grafik ile çalıştırmak istiyorum nasıl yapabilirim? Bu arada grafik ayarları kısmından ve NVIDIA Denetim Masası'ndan denedim ancak olmadı.

NVIDIA Denetim Masası'na gir bunu seç üstte denileni yapma.

1685266640199.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi yüksek performans moduna almayı, şarja takıp da oyunu açmayı, grafik ayarlarından tercih edilen grafik işlemciyi NVIDIA yapmayı, NVIDIA Denetim Masası'ndan OpenGL - PhysX aygıtını harici ekran kartı yapmayı deneyebilirsiniz.

Nvidia denetim masasında dediğini yaptım ancak yinede aynı

Sistemi yüksek performans moduna almayı, şarja takıp da oyunu açmayı, grafik ayarlarından tercih edilen grafik işlemciyi NVIDIA yapmayı, NVIDIA Denetim Masası'ndan OpenGL - PhysX aygıtını harici ekran kartı yapmayı deneyebilirsiniz.
Nvidia denetim masasında dediğini yaptım ancak yinede aynı

Eki Görüntüle 1796939

Şarja zaten takılı peki sistemi nasıl yuksek performans moduna alacağım?

Eki Görüntüle 1796939
Dediğinizi yapıp sürüm değiştirdim oldu teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı