GTX 1650 laptopta Minecraft kasıyor

Plais

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sanayide Eleman
Arkadaşlar ben bilgisayarımda Ark CS:GO Fortnite gibi oyunlar yüksek grafiklerde kasmadan oynayabiliyorum fakat Minecraft oynadığımda ekran kartım kullanılmıyor ve kasıyor.

Sistemim ekran kartım GTX 1650, 8 GB RAM, i5 10300H.

Güç ayarlarını performansa alman lazım diye biliyorum. Güç tasarrufu olsun diye harici ekran kartını kullanmayıp Intel GPU'yu kullanıyor olabilir. Yük altında harici ekran kartını kullanıyor diye biliyorum.

Java mı? Eğer javaysa F3'e basıp ekran görüntüsü atar mısınız?

Ekran kartını kullanmıyor sadece Intel UHD var işte bu sorunu nasıl çözerim?
Güç ayarlarını performansa alman lazım diye biliyorum. Güç tasarrufu olsun diye harici ekran kartını kullanmayıp Intel GPU'yu kullanıyor olabilir. Yük altında harici ekran kartını kullanıyor diye biliyorum.

Zaten Full performans ayarlarım.

Ekran kartını kullanmıyor sadece Intel UHD var işte bu sorunu nasıl çözerim?

Zaten Full performans ayarlarım.

Java olduğunu düşünüyorum, dediğiniz sorunun çözümü:

1. adım:

Görev yöneticisi> görev yöneticisi içinden minecraft'a sağ tık > dosya konumunu aç > images.jpeg.jpg Bu kısımdan sağdaki boş kısma tıklayıp dosya konumunu kopyalayın.

2. adım:

Arama kısmına (büyüteç) grafik ayarları yazıyoruz > açılan yerde göz at tuşuna basıyoruz > kopyaladığımız dosya konumunu yine bu kısımdan images.jpeg.jpg Boş yere tıklayıp yapıştırıyoruz > javaw olacak onu seçiyoruz > grafik ayarlarının olduğu yerde çıkacak > çıkan yerden seçenekler > yüksek Performans'ı seçiyoruz.

Bu kadar. Eğer hala yetersiz geliyorsa OptiFine kurmanızı öneririm. Yetersiz gelmesze bile kurun.

Son düzenleme:
Java olduğunu düşünüyorum, dediğiniz sorunun çözümü:

1. adım:

Görev yöneticisi> Görev Yöneticisi içinden Minecraft'a sağ tık > dosya konumunu aç > Eki Görüntüle 1360288 bu kısımdan sağdaki boş kısma tıklayıp dosya konumunu kopyalayın.

2. adım:

Arama kısmına (büyüteç) grafik ayarları yazıyoruz > açılan yerde göz at tuşuna basıyoruz > kopyaladığımız dosya konumunu yine bu kısımdan Eki Görüntüle 1360288 boş yere tıklayıp yapıştırıyoruz > javaw olacak onu seçiyoruz > grafik ayarlarının olduğu yerde çıkacak > çıkan yerden seçenekler > yüksek Performans'ı seçiyoruz.

Bu kadar. Eğer hala yetersiz geliyorsa OptiFine kurmanızı öneririm. Yetersiz gelmesze bile kurun.

Sorunum çözüldü teşekkürler.

Geri
Yukarı