GTX 1650 laptopta Nvlddmkm.sys hatası sonrası NVIDIA grafik sürücüsünün görünmemesi

meandrous

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yaklaşık 1 hafta öncesinde bilgisayarımı aşırı dosya bulunmasından ve yavaşlamasından dolayı sıfırlama yöntemiyle formatladım. Sorunsuz bir şekilde driverlarımı kurduktan sonra normal bir şekilde kullanmaya devam ettim. Dün oyun oynarken birden mavi ekran hatası aldım ve siteden hatanın sebebini öğrenmek için yardım aldım. Analiz sonrası nvlddmkm.sys hatası yüzünden mavi ekran aldığımı fark ettim. Bilgisayarı tekrar açtıktan sonra Aygıt Yöneticisi'nden görüntü bağdaştırıcısını kontrol ettiğimde normalde NVIDIA ve Intel görünürken sadece Intel görünüyordu. Tekrar siteden araştırma yaptıktan sonra DDU ile driverlarımı kaldırıp BIOS'tan default ayarını yaptım. Tekrar açtıktan sonra NVIDIA driverlarını kurmak istediğimde bu sefer doğru Windows sürümü olarak indirmeme rağmen uyumlu değildir ve grafik sürücüsü bulunamadı hatasını aldığım için driver güncellemesini yapamadım. Donanımsal bir sıkıntı olduğunu düşünerekten bilgisayarı kapadım. Ertesi gün açtığımda Aygıt Yöneticisi'ni kontrol ettim ve NVIDIA'nın kendiliğinden geldiğini gördükten sonra driver güncellemesini yaptım ve normal olarak kullanmaya devam ettim. Oyuna girdikten yaklaşık 10 dakika sonra tekrar mavi ekran uyarısı aldım fakat bu sefer farklı olarak VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR uyarısını verdi. Format sonrası üst üste driver kurulumundan kaynaklı olabilir diye tekrardan formatladım. Şu an aygıt yöneticisinde sadece Intel görünmekte ve herhangi bir şekilde NVIDIA driverlarını ne Lenovo sitesinden ne de NVIDIA'nın sitesinden grafik sürücüsü bulunamadı hatasından dolayı indirip kuramıyorum. Donanımsal bir sorun olduğunu kendiliğinden gelmesi sebebiyle düşünmüyorum. Açıkçası çok araştırdım ve çözüldü olarak gösterilen yöntemleri yapmama rağmen maalesef hata devam etmekte. Yardımcı olabilir misiniz?

Sistem: Lenovo L340 i5IRH
NVIDIA GeForce GTX 1650
İşletim: Windows 11 Home

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı