GTX 1650 laptopta oyun içi sıcaklık 92 derece oluyor

juztanq

Decapat
Makaleler
1
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Merhaba, son zamanlar benim sistemimde ısınmalar gözle görülecek derecede artı, sistemimi özelliklerini paylaşayım sorunun devamını sizlere açıklayım.

• RAM DDR 8 GB Kingston.
  • GTX 1650.
  • i5-11400h 2.70GHz
  • 144Hz.
  • M.2 SSD 256 GB.
  • Windows 11.
  • Acer Nitro 5 AN515-57
Türkiye'de modeli yoktur. Yurt dışından gelmedir laptopumu aldığım tarih 01.05.2022
Sorunum ise son zamanlarda oyunlarda sıcaklıklarım 92 derecelerde sabit şekilde duruyor, performans da bir fark yoktur fakat ben oyun oynarken sıcaklığı bazen kontrol ediyorum aşağı hiçbir şekilde inmiyor oyunu da en düşük grafiklerde 1920x1080 oynuyorum. Acer'ın kendi nitrosens fan ayarlarındaki coolboost özeliğini açtığım zamanda sıcaklıkta değişiklik olmuyor, maksimum fan hıza aldığım zamanda 4 derece falan düşüyor bunu eskiden açtığımda oluyordu şimdi olmuyor bu durum 1.5 haftadır böyle geçenlerde PC sıfırladım belki yazılımsal sorundur diye düzelmedi, acaba sizin bir fikriniz var mı? Eğer laptop soğutucu alırsam düzelir mi hangi model tavsiye edersiniz?

1660073039428.png

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-09_222419889.png
    resim_2022-08-09_222419889.png
    136,6 KB · Görüntüleme: 25
  • resim_2022-08-09_222433804.png
    resim_2022-08-09_222433804.png
    81,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fiziksel olarak iki önerim var:
Fan temizliğini, iç bakımını yapıp macunları yenileyin.
Soğutucu kullanın.

Bunları evde yaparsam bir sorun çıkar mı yoksa bir bilgisayarcıya götürmeli miyim?
Garantisi varsa evde de bilgisayarcıda da yapmayın garanti kapsamindan çıkabilir. Varsa, görüşün ve onlara yollayın. Yoksa, kendiniz dikkatlice yapabilirsiniz veyahut içiniz rahat etmez ise bilgisayarciya götürüp başında bekleyebilirsiniz.

Garantisi varsa evde de bilgisayarcıda da yapmayın garanti kapsamindan çıkabilir. Varsa, görüşün ve onlara yollayın. Yoksa, kendiniz dikkatlice yapabilirsiniz veyahut içiniz rahat etmez ise bilgisayarciya götürüp başında bekleyebilirsiniz.

Bilgisayarım yurt dışından gelmen böyle bir imkan olabilir mi garanti şart mı? Eğer bilgisayarcıya götürdüğümde maksimum kaç dakikada yapacak çünkü yalan söyleyip atıyorum 20 dakikalık işi der ki 4 saate tüm parçaları söküp çaladabilir.

Bilgisayarcılar laptopunuzun parçasını ne yapacak acaba. Neyse onu geçelim garanti varsa garanti kapsamında servisten yaptırabilirsiniz onun dışında bazı resmi servislerden para karşılığı yaptırabiliyorsunuz ama hem gelmesi uzun sürer hem de yüklü miktarlar ödeyebilirsin en temizi evde kendin yapmak.

Eğer laptopunuzun garantisi varsa gönderim derim eğer yoksa bir bilgisayarcıya danışın derim fakat Türkiye'deki bilgisayarcılara pek güvenmiyorum açıkçası, kendim yaparım derseniz bile dikkatlı ve hassas olmanız gerekmekte yeni doğan bebek gibi düşünebilirsiniz :D

Şu an bir şey fark ettim Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyuncusuyum ve oyunu açtığımdan hemen 6 dakika sonra daha oyun bulmadan ana menüsünde bir hızla 90 dereceye çıktı 6 dakikada bu büyük bir sorun mu? Havada 30 derecelerde haziran aylarında böyle olmuyordu.

Yaşadağım şehir pek tekin değil insanlar açgözlü ilçede yaşıyorum ve ilk defa iyi bir bilgisayarım oldu. O yüzden pek güvenemiyorum.

Bilgisayarcılar laptopunuzun parçasını ne yapacak acaba. Neyse onu geçelim garanti varsa garanti kapsamında servisten yaptırabilirsiniz onun dışında bazı resmi servislerden para karşılığı yaptırabiliyorsunuz ama hem gelmesi uzun sürer hem de yüklü miktarlar ödeyebilirsin en temizi evde kendin yapmak.

Bilgisayarım yurt dışından gelmen böyle bir imkan olabilir mi garanti şart mı? Eğer bilgisayarcıya götürdüğümde maksimum kaç dakikada yapacak çünkü yalan söyleyip atıyorum 20 dakikalık işi der ki 4 saate tüm parçaları söküp çaladabilir.
Hocam işte bizim burdakilere güven olmadığı için zaten sıcak bakmadım. Yurt dışı ise ona diyecek bir şey bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı