GTX 1650 laptopta Witcher 3 FPS'i birkaç saniyeliğine düşüyor

ParsCat

Decapat
Daha fazla  
Witcher 3'te FPS gayet stabil ancak nadiren bir 5 saniyeliğine falan 15 FPS oluyor. Sonra geri eski haline dönüyor. Bu çok önemli değil ama insanı bazen gıcık ediyor. Başka oyunlarda böyle bir şeye çok rastlamadım. Sürücü güncel. Sistem GTX 1650 4 GB Ryzen 5 3550 16 GB RAM.

Witcher 3'te FPS gayet stabil ancak nadiren bir 5 saniyeliğine falan 15 FPS oluyor. Sonra geri eski haline dönüyor. Bu çok önemli değil ama insanı bazen gıcık ediyor. Başka oyunlarda böyle bir şeye çok rastlamadım. Sürücü güncel. Sistem GTX 1650 4 GB Ryzen 5 3550 16 GB RAM.
Dikey senkronizasyon açabilirsin.

Thermal throttling yüksek bir ihtimal, termal macun değiştirmeyi veya undervolting yapmayı deneyebilirsiniz.

Güç seçeneklerinden, en yüksek işlemci durumunu %99 yap.

Nedenini soranlar için: Turbo %100'den sonra açılıyor, eğer %99 yaparsanız Turbo açılmaz ve ortaya yüksek sıcaklıklar çıkmaz.

Güç seçeneklerinden, en yüksek işlemci durumunu %99 yap.
Nedenini soranlar için: Turbo %100'den sonra açılıyor, eğer %99 yaparsanız Turbo açılmaz ve ortaya yüksek sıcaklıklar çıkmaz.
şuan yaptım %99 eğer işe yararsa çok minnettar olurum , diğer dediklerinizi denedim zaten , birde birkaç gün sonra bilgisayarın içini açıp fanlarını vs. temizlemem gerek sanırım

şuan yaptım %99 eğer işe yararsa çok minnettar olurum , diğer dediklerinizi denedim zaten , birde birkaç gün sonra bilgisayarın içini açıp fanlarını vs. temizlemem gerek sanırım
maalesef işe yaramadı :(

Son düzenleme:

Çözüm: Laptoplarda oluşan takılmalar Bunu dene büyük ihtimalle olur.

User define biraz karışık, manual'den yapabilirsin çok çok daha kolay.
1657297311721.png

Şu an yaptım %99 eğer işe yararsa çok minnettar olurum, diğer dediklerinizi denedim zaten, bir de birkaç gün sonra bilgisayarın içini açıp fanlarını vs. temizlemem gerek sanırım

Maalesef işe yaramadı :(

Termal macun falanda değiştirirseniz bu sorundan kurtulabilirsiniz, o zaman %100e getirebilirsiniz. Turbo Boost'u eski termal macuna sahip sistemlerle çalıştırınca afallıyor.

Çözüm: Laptoplarda oluşan takılmalar Bunu dene büyük ihtimalle olur.

User define biraz karışık, Manual'den yapabilirsin çok çok daha kolay. Eki Görüntüle 1445406

Ben Tweak 2 değil de 3 indirdim nasıl yapacağım anlatır mısınız?

Ben Tweak 2 değil de 3 indirdim nasıl yapacağım anlatır mısınız?
aynı zamanda ordan rehber yardımıyla oc scanner dan overclock da yapmayı düşünüyorum zararı olur mu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı