GTX 1650 laptopun hızlı çalışması

Aly35

Decapat
Daha fazla  
Daha 10 dakika önce bilgisayarımı kapattım hiçbir sorun yoktu. Sonra bir şey için açmam gerekti. Fanlar normalinden daha hızlı çalışıyordu abartılı şekilde. Laptopun çalışması da normal ve hızlıydı bu olay oluyorken. Laptopun kendi programindan sicaklik degerlerine bakayım dedim GPU 42 ya da 45 CPU 80 derece sabit gorunuyordu ama bilgisayar sopsoğuk ben de kapattım bir süre bekledikten sonra. Bu laptopun kendi programının bugu mu? Bu olayı yaşayanlar olmuş kapatıp yarim saat sonra açınca düzelmiş. Benim kafama takilan niye durduk yere boyle bir şey oldu? 10 dakika önce laptopta boyle bir durum yoktu. CPU'nun 80 derece olmasi zaten imkansiz bilgisayarim soğuktu. İlk defa başıma geldi böyle bir olay. Sabah olunca durumu yazarım.

Ne olur ne olmaz diye işlemciyi ve ekran kartını da yazayım.
Ekran kartı: GTX 1650.
İşlemci: i5 10.nesil 10300H.

Son düzenleme:
Belki arkada güncelleme vesaire yapıyordur o anda. 80 derece olup soğuk olmasının sebebi yeni açıldığı içindir. Belli bir süre sonra ısıyı hissedersin.

Hocam bekledim bir süre. Bilgisayar sopsoğuktu.
İşlemcinin olduğu tarafı elledigine emin misin? Belki ekran kartının olduğu soğuk tarafı ellemişsindir. Sık sık olmuyorsa bir sorun olacağını düşünmüyorum benim de bazen açtığımda fanlar hızlı çalışıyor sonra normal hıza dönüyor. Arkada güncelleme vesaire varsa fanların gereğinden hızlı çalışmasına sebep olabilir.

İşlemcinin olduğu tarafı elledigine emin misin? Belki ekran kartının olduğu soğuk tarafı ellemişsindir. Sık sık olmuyorsa bir sorun olacağını düşünmüyorum benim de bazen açtığımda fanlar hızlı çalışıyor sonra normal hıza dönüyor. Arkada güncelleme vesaire varsa fanların gereğinden hızlı çalışmasına sebep olabilir.

Hocam büyük ihtimalle anlık olan bir program yazılımsal bug idi. Bayağı yaşayan kişiler olmuş sonra düzelmiş ama diğer arkadaşların da düşüncelerini ögrenmek isterim tabii ki de.
Sabah açtım düzelmişti, ama bu neden oldu herhangi bir fikri olan var mı?

Windows güncellemesi benzeri bir uygulama bir sonraki açılışta çalışmak için bekliyor olabilir. Genelde bende açılıştaki beklenmedik fan sesleri bu sebepten oluyor, kısa süre sonra geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı