Çözüldü GTX 1650 LoL'e girerken ekran pikselleşiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thcermen

Femtopat
Daha fazla  
Alt Tab atınca düzeliyor sadece. LoL'de bu sorun oluyor oyuna girerken oluyor.
Acer Nitro 5 AMD Ryzen 5 3550H, GTX 1650.

Dosya Ekleri

• 5f6bfcb7-b403-4ce4-95ec-5238283329f8.jpg
    5f6bfcb7-b403-4ce4-95ec-5238283329f8.jpg
    103,2 KB · Görüntüleme: 117
  • e413d3d9-a5bf-4da5-82e1-3a37b7d695b1.jpg
    e413d3d9-a5bf-4da5-82e1-3a37b7d695b1.jpg
    182,1 KB · Görüntüleme: 115
  • c5a264bf-7990-4f95-84aa-37b106719648.jpg
    c5a264bf-7990-4f95-84aa-37b106719648.jpg
    88,4 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İyi günler reisler öncelikle sorunu çözdüm. Yaptıklarımı tek tek açıklayayım:

Birinci adımda uygulamalar ve özellikler yazarak başlata çıkan sayfada bütün driverları sildim daha sonra teker teker yükledim ama AMD'nin 22,25.1 (rakamları tam hatırlayamayabilirim 22.9.2'den bir önce olan sürüm işte )i yüklediğimde yine aynısı oldu.

Daha sonra tekrar AMD'nin 22.9.2 yükledikten sonra bayağı bir test ettim. Başarılı olduğumu düşünüyorum. Gerek kısa denemeler gerek uzun denemelerde başarılı oldum. Bir de LoL'u tekrar silip yükledim. LoL'de sesler açılmıyordu. Elle kapatıp açınca öyle geliyordu. Bu sorun da ortadan kalktı. Bir de LoL'de ayarlar-oyun-eski DX9 modunu tercih et menüsü var. Onu da tercih ettim. Bunun da etkisi olabilir mi bilmiyorum ama bu mod açık hala. LoL'e ters tıklayıp uyumluluk sorununu çöz dediğimde uyumsuz programlar çözüldü diyor. Yaptıklarım bunlar yardımlarınız için teşekkür ederim.

Denedikten sonra lütfen buraya yazın aynı sorun bende de var, dediğim gibi eski driverları kullanarak geçici çözüme ulaştım. Şimdi Windows 11'e de sistemi güncelleyeceğim için ekran kartı ve işlemci driverlarımı da güncelleyip can sıkacak bir problemle tekrar karşılaşmak istemiyorum.

Sizi etiketlemeyi unuttum pardon yukarıda yazdım sizin için.
Ayrıca GTX'in de son sürümleri var.
ALT + K veya F11 tuşuna basarak tam ekrandan çık, eğer halen sorun olmaya devam ediyor ise Riot Desteğe bir ticket açabilirsin. Genelde bu pikseller ekran kartı yandığı zaman oluyor ama ben pek zannetmiyorum sonuçta LoL oynarken böyle bir sıkıntı oluyor sadece değil mi?

ALT + K veya F11 tuşuna basarak tam ekrandan çık, eğer halen sorun olmaya devam ediyor ise Riot Desteğe bir ticket açabilirsin. Genelde bu pikseller ekran kartı yandığı zaman oluyor ama ben pek zannetmiyorum sonuçta LoL oynarken böyle bir sıkıntı oluyor sadece değil mi?
Evet sadece LoL oynarken oluyor. Birinci resmi sürücüleri yeniledim geçti.İkinci ve üçüncü resim halen devam ediyor. Yüksek ayar God of War oynuyorum hiçbir şey olmuyor sıcaklık da okey

ne zamandır kullanıyorsun bu bilgisayarı?
Bir buçuk seneyi geçti.

Hocam merak etmeyin, aynısı bende de oldu ekran kartında falan sorun yok. Riot desteğe mesaj attım pencere modunu tam hatırlamıyorum ama sıra sıra hepsini değiştirin deneyin bende degistirince düzeliyordu, sanırım çerçevesiz mod sorunsuz.
Riot desteğini CMD'ye yönetici olarak açıp "bcdedit.exe /set useplatformclock false" komutunu yazmamı istemişti bunu deneyin. Bu link üzerinden işlemcinin programını da indirin, bunlar benim problemi çözmüştü.

Hocam merak etmeyin, aynısı bende de oldu ekran kartında falan sorun yok. Riot desteğe mesaj attım pencere modunu tam hatırlamıyorum ama sıra sıra hepsini değiştirin deneyin bende degistirince düzeliyordu, sanırım çerçevesiz mod sorunsuz.
Riot desteğini CMD'ye yönetici olarak açıp "bcdedit.exe /set useplatformclock false" komutunu yazmamı istemişti bunu deneyin. Bu link üzerinden işlemcinin programını da indirin, bunlar benim problemi çözmüştü.
CMD ' ye yönetici olarak nasıl açılıyor riot destek

Efendim yaptım oyunu da sildim yüklüyorum deneyince yazayım.

Son düzenleme:
Bu sorun tamamen ekran kartı ve işlemci driver kaynaklı yazılımsal, ben riot destek cart curt onlarla çok uğraşıp deneme yaptım ama hiçbiri çözüm olmamıştı çareyi eski driverları yüklemete buldum ve hala aynı şekilde devam ediyorum.

Güncel durum nedir ?

Son düzenleme:
Bu sorun tamamen ekran kartı ve işlemci driver kaynaklı yazılımsal, ben Riot destek cart curt onlarla çok uğraşıp deneme yaptım ama hiçbiri çözüm olmamıştı çareyi eski driverları yüklemete buldum ve hala aynı şekilde devam ediyorum.

Güncel durum nedir?

Muhtemelen arkadaş çözmüştür, yoksa bildirirdi herhalde.

Geri
Yukarı