GTX 1650 overclock sonrası oyunlarda yırtılmalar

Burak_7181

Hectopat
Makaleler
6
Merhaba. ASUS TUF GTX 1650 OC ekran kartıma overclock yaptım FPS arttı. Sıcaklık 65 dereceyi geçmiyor ama Valorant oyununda kenarlarda bazen siyah ufak yırtılmalar oluyor. Ekran kartına hasar vermiş olamam hem sıcak değil hem tedbirli yaptım hem de overclock sıfırladığımda problem ortadan kalkıyor. Sorun nedir? Overclock ile ilgili Core voltage veya Power limit mi arttırmam lazım?
Videoya aldım ayrıca overclock değerlerimi sonda gösteriyorum.

hem de overclock sıfırladığımda problem ortadan kalkıyor.
Aslında cevabı kendiniz vermişsiniz. Overclock ayarlarınız stabil değil. Stabiliteyi sadece sıcaklıklarla ölçemezsiniz. Yırtılmalar, takılmalar ve çökmeler de stabil olmayan ayarlarınız olduğu anlamına gelir. Memory ve clock değerlerini bir miktar aşağı çekin.

Aslında cevabı kendiniz vermişsiniz. Overclock ayarlarınız stabil değil. Stabiliteyi sadece sıcaklıklarla ölçemezsiniz. Yırtılmalar, takılmalar ve çökmeler de stabil olmayan ayarlarınız olduğu anlamına gelir. Memory ve clock değerlerini bir miktar aşağı çekin.

Öneriniz var mıdır 125 410 mu yapayım.

Çarpana uymadığınız zaman bu tarz durumlar yaşanır. En sağlıklı oc ayarlarını MSI Afterburner OC Scanner ile elde edersiniz. Elle yapacağınız bir OC kadar performans artışı sağlamayabilir ,ya da elle yaptığınızdan daha fazlasını da elde edebilirsiniz. Her iki durumda da en sağlıklısı.
Öneriniz var mıdır 125 410 mu yapayım.
Ne yazık ki hiç 1650 overclocklamadım. Bilmiyorum.

Çarpana uymadığınız zaman bu tarz durumlar yaşanır. En sağlıklı OC ayarlarını MSI Afterburner OC scanner ile elde edersiniz. elle yapacağınız bir OC kadar performans artışı sağlamayabilir,ya da elle yaptığınızdan daha fazlasını da elde edebilirsiniz. her iki durumda da en sağlıklısı.

0 veriyor hocam onda bir hata var.

Geri
Yukarı