GTX 1650 overclock

RozaNigra

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
MSI GTX 1650 Gaming X 4 GB model bir ekran kartım var. Geçen gün arkadaşlarımın gazıyla 1400 MHz'den 2000 MHz'ye otomatik overclock ile hızlandırdım. Performansa etkisi olmadı, ısıda da bir değişiklik yok. Bu yaptığımın ekran kartına zararı var mı ve geri alabilir miyim? Attığım fotoğraf boştaki değerleri.

Dosya Ekleri

• aa.png
    aa.png
    132,9 KB · Görüntüleme: 455
Yanlış anlamayın ama işlemi doğru yaptığınıza emin misiniz? Attığınız görsele göre OC yapmamışsınız. Eğer istediğiniz değerlere çekip ayarları kaydetmediyseniz OC olmaz.

Yanlış anlamayın ama işlemi doğru yaptığınıza emin misiniz? Attığınız görsele göre OC yapmamışsınız. Eğer istediğiniz değerlere çekip ayarları kaydetmediyseniz OC olmaz.

Normalde maximum 1400 görüyordu. 2000 e çıkardım attığım fotoğraf yanlıştı üzgünüm.

Dosya Ekleri

• AAB.png
    AAB.png
    134,8 KB · Görüntüleme: 442
Normalde maximum 1400 görüyordu. 2000 e çıkardım attığım fotoğraf yanlıştı üzgünüm.
Core Clock ve Memory Clock barlarının sağ tarafında +0 ibaresi var. Bu yazı hızların default olduğunu gösterir. Kaç MHz OC yaparsanız oradaki "0" değeri aynı şekilde artar. Mesela çekirdek hızı 500 MHz olan bir ekran kartına (örnek) 200 MHz OC yapacağınız zaman o "+0" "+200" olur. Bunun gibi.

Core clock ve Memory clock barlarının sağ tarafında +0 ibaresi var. Bu ayar hızların default olduğunu gösterir. Kaç MHz OC yaparsanız oradaki "0" değeri aynı şekilde artar. Mesela çekirdek hızı 500 MHz olan bir ekran kartına (örnek) 200 MHz OC yapacağınız zaman o "+0" "+200" olur. Bunun gibi.

Teşekkür ederim, yani yaptığım işlemi başaramamışım :D.

Geri
Yukarı