GTX 1650 oyunlar akıcı değil

İperion

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yapmadığım yazmadığım yer kalmadı ASRock A320M HDV 4.0 anakart.

8*2 = 16 GB RAM.

Ryzen 5 5500 işlemci.

GTX 1650 4 GB ekran kartı.

144 Hz monitör.

Oyunlarda FPS yüksek ama oyunlar akıcı değil. Isı değerleri ve sistem kullanımları normal sıkıntı yok. Bilgisi olan varsa cevap verebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Displayporta şimdilik para vermeye gerek yok, DP'ye vereceğin parayı da PSU'nun üzerine koy 100 lira daha bütçen olsun. Sağlam bir şekilde PSU tavsiyesi verebilecek kadar PSU bilgim yok. Ancak sağdan soldan araştırdıklarımla sana birkaç tane opsiyon yaratmak isterim. Benim gönderdiklerimin üzerine yine de bir konu açıp güç kaynağı tavsiyesi iste bence. Hatta bu konudan da bahset o konudaki PSU'dan anlayan arkadaşlar belki bu sorunun çözümünde de yardımcı olabilirler.

Bu üçü makul denilebilecek PSU'lar, tahminimce bütçenin üzerinde ama ben yine de bırakayım buraya:

Bu PSU bütçenize biraz daha uygun ancak marka hakkındaki yorumlar biraz karışık

Sen yine de her türlü PSU önerisi için bir konu açıp probleminden bahset. Ben çok kısıtlı ve sınırlı bilgimle bunları buraya attım PSU önemli bir konudur, yanlış bir yönlendirme yapmak istemem.

Senin ekran kartın G-sync FreeSync uyumlu deil diye biliyorum zaten Bagdaştırıcı görüntü ayarlarından 60 hz oyun içi 60 hz dahi yapsan gözle görülür bir fark yaratması gerek anlarsın hiç bir degişiklik yoksa mönitör kaynaklı olmadıgını anlamış oluruz ama ben bu hz muhabbetinden az önce senin sorunu yaşadım deneyip görmek istedim sadece :D
Selamlar tekrardan ufak bir ayarla Nvidia ekran kartları freesync çalıştırıyor. Ancak sorunumuz çok büyük ihtimalle görüntü ve yenileme hızıyla alakalı değil.

RAM'lar aynı marka-model ve doğru slotlarda değil mi?
PC bütün RAM'leri görüyor değil mi? Yani 16 GB görüyor?
O bahsettiğim CPU güç kablosu takılımı baktın mı?
Malzemeleri 2. el aldıysan belki bozuktur.
Monitörünün marka-model ne?
SSD'nin ne kadarı dolu?

RAM'lar aynı marka-model ve doğru slotlarda değil mi?
PC bütün RAM'leri görüyor değil mi? Yani 16 GB görüyor?
O bahsettiğim CPU güç kablosu takılımı baktın mı?
Malzemeleri 2. el aldıysan belki bozuktur.
Monitörünün marka-model ne?
SSD'nin ne kadarı dolu?
Ramler ikiside aynı marka model
Evet ramler 16 gb olarak gözüküyor
0 ürünler sadece ekran kartı 2.el
Cpu güç kablosu takılı
Monitör viewsonic vx2418c 165 hz
Ssd nin yarısı dolu

Displayporta şimdilik para vermeye gerek yok, DP'ye vereceğin parayı da PSU'nun üzerine koy 100 lira daha bütçen olsun. Sağlam bir şekilde PSU tavsiyesi verebilecek kadar PSU bilgim yok. Ancak sağdan soldan araştırdıklarımla sana birkaç tane opsiyon yaratmak isterim. Benim gönderdiklerimin üzerine yine de bir konu açıp güç kaynağı tavsiyesi iste bence. Hatta bu konudan da bahset o konudaki PSU'dan anlayan arkadaşlar belki bu sorunun çözümünde de yardımcı olabilirler.

Bu üçü makul denilebilecek PSU'lar, tahminimce bütçenin üzerinde ama ben yine de bırakayım buraya:

Sen yine de her türlü PSU önerisi için bir konu açıp probleminden bahset. Ben çok kısıtlı ve sınırlı bilgimle bunları buraya attım PSU önemli bir konudur, yanlış bir yönlendirme yapmak istemem.

Selamlar tekrardan ufak bir ayarla Nvidia ekran kartları freesync çalıştırıyor. Ancak sorunumuz çok büyük ihtimalle görüntü ve yenileme hızıyla alakalı değil.
Teşekkür ederim

Teşekkür ederim

Son düzenleme:
reis o kadar mesaj yazdık bunu mu yazdın yaza yaza 144 hz zaten

dediğiniz de olmadı .
sanırım bu kadar şey denedikten sonra, kernel 41 hatası yüzünden güç kaynağı ihtimalini ortadan kaldırmanız gerekiyor. yeni bir power supply ile aynı sorunu yaşayacak mısınız görmek lazım.

Geri
Yukarı