GTX 1650 sistem mavi ekran hatası

volkan.incik

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Yeni sistem topladım ve sürekli 3-4 saate bir mavi ekran alıyorum. Hata boştayken de yapıyor yüktede. RAM'leri Memtest ile tek tek test ettim. BIOS F50'den F52A ya güncelledim. BIOS defaults yaptım. Windows 10 2004'te hata alınca 1903E döndüm. Driverları Gigabyte sitesinden indirerek kurdum. Ekran kartı son driver kurulu. Son driverdan önceki iki driverda da aynı hataları aldım. BIOS mitten RAM frekansları ile oynayıp denedim. RAM'ler uyumsuz olabilir diye 2 adet 8 GB Kingston 2400MHz RAM taktım ama hala sorunu çözebilmiş değilim. 2400MHz RAM'lerdeki mini dump dosyaları ekledim. Yardımlarınızı bekliyorum. (Son olarak BIOS F40A döndüm ve şu an testleri yapıyorum)

Donanım özellikleri:
Anakart: Gigabyte GA-A320M-S2H BIOS sürümü son versiyon F52.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
RAM: 2 adet 8 GB 3000MHz Kingston.
Ekran kartı: Zotac GTX1650.
Disk: Samsung 970 evoplus NVMe 500GB.
Power: Zalman ZM600-LE.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartınızı kaldırın ve en güncel sürümü indirin.

İşe yaramaz ise bellek testi yapın.

Not: Umarım dosyalar karışmamıştır 5 tane minidump sekmesi açıkken yaptım birbirlerine karıştırma ihtimalim var.

İlginiz için teşekkürler. Fakat dedikleriniz ile çözüm sağlayamadım.

Sorunun çözümü olarak Gigabyte GA-A320M-S2 anakartımın bios sürümünü F40a düşürdüm ve şuan herşey yolunda saatlerce zorlayarak kullandım. Konuyu kapatabiliriz. Konu başlığı olarakta Gigabyte GA-A320M-S2 mavi ekran sorunu yazabilirsek aynı sorunu yaşayan arkadaşlar uğraşmamış olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı