GTX 1650 sistem Valorant'ta 95 FPS veriyor

Hocam masaüstüne sağ tıkla, "Nvidia Denetim Masası"na gir, solda "3D Ayarlarının Yönetilmesi" yazan yere tıkla, açılan yerde "Tercih edilen grafik işlemci:"yi "Yüksek performanslı Nvidia işlemcisi" olarak değiştir. Daha sonra solda "PhysX Yapılandırması"na tıkla, açılan yerde "PhysX işlemcisi seçin:" dediği yerde "NVIDIA GeForce GTX 1650"yi seç. Bu değişiklikleri yaptıktan sonra "uygula"ya da tıklamayı unutma. Sonra bir daha oyuna girip test yap düzelip düzelmediğine bakalım.

İ5 9300H + 16 GB ram ile 160+ FPS alabiliyorum. Valorant ram ve işlemci çerçevesinde değerlendirilmesi gereken bir oyun. Eğer 8 GB ram eklemesi yaparsanız +40 FPS oynayacaktır. Ancak elinizdeki işlemci çok daha kaliteli olmasına rağmen aldığınız FPS yine de düşük geldi bana. Acaba frekans mı kısıyor?

Valorant'ta RAM performans cok etkili arkadaslar, Nvidia Optimus'un halt yemesi diyebiliriz. Dizüstü bilgisayarlarda MUX Switch olmayan bilgisayarlarda böyle sorunlar oluyor. Cözümü çift kanal RAM. Bende de böyle sorunlar var, en yakın zamanda RAM ekleyeceğim. İslemcisine veya donanımının iyi olmasına takılmayın, sorun Nvidia Optimus'ta.

GTX 1650 Ti GPU ile 4600H islemcim var, 144Hz sabit alamıyorum 1080p'de. Ortalama 100-120 arası değisiyor. 8 GB RAM oyun icin yeterli ama Nvidia Optimus'u dodge'lamak icin yeterli değil.

Geri
Yukarı