Çözüldü GTX 1650 sistem Valorant'ta her ayarda aynı performansı veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

huzeyfe cilbiz

Femtopat
Daha fazla  
Sorunum başlıkta söylediğim gibi. Aldığım FPS düşük değil ama yine de kıllanıyor insan her ayarda aynı FPS'yi alınca. Valorant'ta yaşıyorum bu sıkıntıyı.

Sistem özellikleri:
Gigabyte A320M S2H.
Ryzen 3 3100.
Gigabyte GTX 1650.
FSP 550W 80+

Yani kafama takıldı arkadaşın RX550'si var aynı işlemci neredeyse aynı FPS alıyor benimle Valorant'ta ikimizden de ETS 2 Ultra ayarlarda deniyorum 80-100 FPS veriyor benimki ekran kartı tam kullanımda onunki 50-55.

Ekran kartından yapsam diğer oyunlarda da kısıtlardı diye düşüniyorum CS:GO'da 280-350 FPS alıyorum. Ama orada da ekran kartı kullanımım bu şekilde.
Dediğim gibi, büyük ihtimalle Valorant'ın optimizasyonundan kaynaklı olabilir. CSGO'da 280 - 350 FPS alıyorsan, Valorant'ın kasması anormal.

Ama Valorant'ta bir türlü ekran kartı kullanımını arttıramadım kafama takıldı sormak istedim çok teşekkür ederim cevaplarınız için.
Kasma yokta 160-180 arası en yüksek ayarlarda da aynı en düşük ayarlarda da şükür kasma yok.

Yani kafama takıldı arkadaşın RX550'si var aynı işlemci neredeyse aynı FPS alıyor benimle Valorant'ta ikimizden de ETS 2 Ultra ayarlarda deniyorum 80-100 FPS veriyor benimki ekran kartı tam kullanımda onunki 50-55.
Acaba oyunun önceliği düşükte falan olduğundan olabilir mi? Öyle manuel ayar yaptıysanız, CPU'nun tamamını kullanamaması çok normal.

Geri
Yukarı