GTX 1650 Sistemde PUBG Sürekli Donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

RacheK

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. PUBG oyununda 1 yıldır çözemediğim bir sorunum var. Öncelikle belirtmeliyim ki bilgisayarımı alalı henüz 1 yıl oldu ve bu hata bilgisayarı ilk aldığımdan beri var. Yalnız bu hata sadece bu oyunda oluyor ve başka hiçbir oyunda olmuyor. Sistem özelliklerimi belirtmem gerekirse, Gigabyte B450M S2H Anakart, Ryzen 5 1600 AF, INNO3D GTX 1650 Ekran Kartı, XPG Spectrix D41 8 GB 3000 MHz RAM (X2).
Yaşadığım hata şöyle;
Oyunu oynarken bir anda donuyor ve hiçbir şey yapılmıyor. Görev yöneticisinden baktığım zaman ekran kartı kullanımı %99 seviyelerinde iken aniden %5-10 seviyelerine düşüyor ve TslGame.exe yanıt vermiyor olarak görünüyor. Yani oyun ekran kartını kullanmayı bırakıyor. Ve bu şekilde donduktan 3-4 dakika sonra (3-4 dakika boyunca oyun tamamen donmuş oluyor) hiçbir şey olmamış gibi oyun düzeliyor ve oynanabiliyor. Bunu aynı oyunun içerisinde 3-4 kere yaptıktan sonra genelde bir daha donmuyor veya ara sıra kısa kesintiler oluyor. Bilgisayarı kapatıp açtığım zaman yine ilk oyunlarda donuyor, sonradan düzeliyor. Birçok şey denedim fakat hiçbiri çözüm olmadı. Oyun M.2 SSD üzerine kurulu (Kingston A2000 512 GB). Denediğim ve başarısız olduğum bazı şeyler;
  • Windows 7 kurdum,
  • Windows 10 Sürüm 1903 kurdum,
  • Windows 10 Sürüm 20H2 kurdum,
  • Windows 10 Sürüm 1903 kurduktan sonra, sürüm 20H2'ye yükselttim,
  • Oyunu defalarca silip yükledim,
  • Oyunu M.2 SSD, Sata SSD ve HDD'ye kurup denedim,
  • Görev Yöneticisinden PUBG'nin exe dosyasına yüksek öncelik verip denedim,
  • Oyun dosyalarını doğruladım,
  • MSI Afterburner ile ekran kartına overclock yaptım
Tüm bu şeylere rağmen sonuç hiç değişmedi. Process Monitor ile hata raporu alıp atacaktım fakat oyun oynarken bir anda donduğu için ve bu donmadan önce oyunun internet sunucusu ile sürekli veri alıp vermesinden dolayı Process Monitor'de 1 milyonun üstünde sorgu oluyor, okunması imkansızlaşıyor. Bu yüzden sorunu böyle anlatmayı daha doğru buldum. Sorunun neden kaynaklandığını nasıl anlayabilirim, bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olan, olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimsede PUBG'ye destek talebi açın dememiş.
Oyun her çöküp kapandığında hata raporunu gönderiyorum, bugüne kadar 100 kere göndermişimdir herhalde. Destek taleplerinin bir etkisi olacağını sanmıyorum.
Sistem FurMark ve OCCT testinde kapanıyor mu veya görüntü donuyor mu?
Hayır hiçbir şey olmuyor, geçenlerde ekran kartının ve işlemcinin termal macunlarını da yeniledim. Sıcaklık oyundayken, ekran kartı 70 derecelere vuruyor, işlemci 55-60 derecelerde maksimum olarak.

Oyun her çöküp kapandığında hata raporunu gönderiyorum, bugüne kadar 100 kere göndermişimdir herhalde. Destek taleplerinin bir etkisi olacağını sanmıyorum.

Bu hata karşınıza sürekli çıkıyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatın, ekran kartınızın en güncel sürümünü yükleyin, işletim sisteminizi güncelleyin, Steam'i yönetici olarak başlatın, sistem belleğinizin yeterli olduğundan emin olun.
Yukarıdaki öneriler sorununuzu çözmediyse Steam'i açın, sol menüdeki oyun listenizden playerunknown's battlegrounds'a sağ tıklayıp özellikleri açın. Başlatma seçeneklerini ayarlar bölümüne aşağıdaki komutları yazıp kaydedin.
-malloc=system -refresh 60 -maxMem=8000 -d3d10
(mesaj alıntıdır)

Bu hata karşınıza sürekli çıkıyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatın, ekran kartınızın en güncel sürümünü yükleyin, işletim sisteminizi güncelleyin, Steam'i yönetici olarak başlatın, sistem belleğinizin yeterli olduğundan emin olun.
Yukarıdaki öneriler sorununuzu çözmediyse Steam'i açın, sol menüdeki oyun listenizden playerunknown's battlegrounds'a sağ tıklayıp özellikleri açın. Başlatma seçeneklerini ayarlar bölümüne aşağıdaki komutları yazıp kaydedin.
-malloc=system -refresh 60 -maxMem=8000 -d3d10
(mesaj alıntıdır)
Yukarıda dediğiniz her şeyi denedim uyguladım, başlatma seçeneklerini deniyeceğim. Oyunu sildim, şuan tekrar indiriyorum. 20 dakika sonra inmiş olacak, deneyeceğim teşekkür ederim.

Geri
Yukarı