GTX 1650 sürücü güncellemesi sonrası fare gecikmesi

HerZamanMutsuz

Decapat
Daha fazla  
Benim ekran kartım GTX 1650 ve 466.27 sürümünü kullanıyordum. Dün 496.13 sürümünü GeForce Experience üzerinden temiz kurulumu seçerek yükledim ama yükledikten sonra fare gecikmesi yaşamaya başladım. Sinir bozucu bir olay, sanki V-Sync açık gibi hissettiriyor. Aşırı bir gecikme yok ama kesinlikle de hissediliyor.

DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurun derim.

DDU ile sürücüyü kaldırıp tekrar kurun derim.
DDU ile kaldırıp tekrar kurmakta hata yaparım diye korkuyorum belki sonra deneyebilirim.
Windows'tan Hz değerini monitörünüzün Hz değerine aldınız mı? İlgili ayar güncelleme sonrası sıfırlanmış olabilir.

Hocam az önce Valorant'a girip V-Sync açtım ve FPS 73-74'e sabitlendi, 75 olmadı. Sıkıntı bununla alakalı bir şey olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile kaldırıp tekrar kurmakta hata yaparım diye korkuyorum belki sonra deneyebilirim.

Hocam az önce Valorant'a girip V-Sync açtım ve FPS 73-74'e sabitlendi, 75 olmadı. Sıkıntı bununla alakalı bir şey olabilir mi?
🤔 NVIDIA Denetim Masası'ndan özel çözünürlük seçeneği ile, monitörün doğal çözünürlüğünü ve varsayılan Hz değerini kullanarak çözünürlük modu oluşturmayı deneyin.

Dostum, zaten dikey senkronizasyondan dolayı monitör Hz değerinin 1 2 tık altını verir. Ben de 60 Hz kullanıyorum ve dikey senkronizasyon açtığımda 58 59 alıyorum, sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı