GTX 1650 sürücü uyumlu değil hatası

süleyman88

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Karadeniz
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
Ryzen 7 4800H
NVIDIA GeForce experience üzerinden ekran kartımı güncelledim. FIFA 21 oynarken bununla ilgili hata verdi. Ayrıca ekran oyun oynarken veya oynamazken titreşiyor gibi gözüküyordu. DDU ile sildim. Sitesinden uyumlu sürücüyü yükledim fakat Windows bu sürümle ilgili uyumlu değil vs. tarzı bir şey dedi. Sistemim Windows 11. yardımcı olur musunuz? Geforce experience'yi yüklemeye çalıştığımda da böyle bir hata aldım. Geforce experience de yüklenmiyo, nasıl iş ?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 21
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    35,3 KB · Görüntüleme: 34
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    13,3 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Nedense bazı laptoplarda (en azından benim deneyimlediğim kadar) NVIDIA'nın sitesinden indirilen sürücüler kurulmuyor, illa Geforce Experience üzerinden kurmak gerekiyor.

Ben zaman kazancı sağlamak için Geforce Experience'nin indirdiği sürücüyü kopyalıyordum, böylece sonradan sürücüyü kurmam gerektiği zaman Geforce Experience kurmak yerine direkt olarak kopyaladığım sürücünün setupunu çalıştırıp kurabiliyorum.

Nedense bazı laptoplarda (en azından benim deneyimlediğim kadar) NVIDIA'nın sitesinden indirilen sürücüler kurulmuyor, illa Geforce Experience üzerinden kurmak gerekiyor.

Ben zaman kazancı sağlamak için Geforce Experience'nin indirdiği sürücüyü kopyalıyordum, böylece sonradan sürücüyü kurmam gerektiği zaman Geforce Experience kurmak yerine direkt olarak kopyaladığım sürücünün setupunu çalıştırıp kurabiliyorum.
Daha önce nvidia'nın sitesinden kurmuştum, sorun olmamıştı şimdi böyle bir hata veriyor anlamadım. Bir de ben zaten geforce experience üzerinden güncellemiştim.

C:\ProgramData\NVIDIA Corporation\Downloader\

Bu konumdaki "latest" klasöründeki sürücüyü kurmayı deneyin, eğer klasör boş ise Geforce Experience üzerinden sürücüyü indirin ama kurmayın, indirdikten sonra klasörü tekrar kontrol edin.

Yine de "latest" klasörü gelmediyse, sürücü aşağıdaki örnek olarak verdiğim fotoğraftaki gibi bir klasörde olabilir:

1642804557730.png

Sonradan sürücüyü kurmak için saklamak isterseniz direkt olarak sürücünün bulunduğu klasörünün kopyasını saklayabilirsiniz.

C:\ProgramData\NVIDIA Corporation\Downloader\

Bu konumdaki "latest" klasöründeki sürücüyü kurmayı deneyin, eğer klasör boş ise Geforce Experience üzerinden sürücüyü indirin ama kurmayın.

Yine de "latest" klasörü gelmediyse, sürücü aşağıdaki örnek olarak verdiğim fotoğraftaki gibi bir klasörde olabilir:

Eki Görüntüle 1277724

Sonradan sürücüyü kurmak için saklamak isterseniz direkt olarak sürücünün bulunduğu klasörünün kopyasını saklayabilirsiniz.
Hocam eyvallah da programdata klasörü yok zaten.

Geforce Experience yazılımını kurun, sürücüyü indirin (yani internetten dosyayı indirsin) ama kurmayın. Klasör ve gereken alt klasörler gelecektir.
Hocam indirdim ama kuramıyorum, ilk defa böyle bir şey başıma geliyor sorun ne anlamadım.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    13,3 KB · Görüntüleme: 12
Hocam indirdim ama kuramıyorum, ilk defa böyle bir şey başıma geliyor sorun ne anlamadım.

Garip. Sisteminizde NVIDIA ekran kartı bulunmadığını belirtiyor, her ne kadar bulunsa dahi.

Bilgisayarınızı yeniden başlatıp tekrar kurmayı deneyin, sistem tüm aygıtları yenilesin. Olmadı sürücüyü Windows Update aracılığıyla edinirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı