GTX 1650 Super cızırtı sesi

luigi

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartımı yeni aldım, 2 hafta oldu. Bugün fark ettim R6 oyununda cızırtı geliyor sistemden. Oyun esnasında masaüstüne döndüğümde ses hemen kesiliyor. Tekrar oyuna dönünce ses tekrardan başlıyor. Ekran kartından geldiğini düşünmekteyim. Kartta herhangi bir sıcaklık sorunu mevcut değil. Tam yükte en fazla 64 derece sıcaklık gördüm. Sorun ne olabilir sizce?
  • i3 9100F.
  • MSI GTX 1650 Super.
  • H310M-F R2 anakart.
  • Cooler Master 550W PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartımı yeni aldım, 2 hafta oldu. Bugün fark ettim R6 oyununda cızırtı geliyor sistemden. Oyun esnasında masaüstüne döndüğümde ses hemen kesiliyor. Tekrar oyuna dönünce ses tekrardan başlıyor. Ekran kartından geldiğini düşünmekteyim. Kartta herhangi bir sıcaklık sorunu mevcut değil. Tam yükte en fazla 64 derece sıcaklık gördüm. Sorun ne olabilir sizce?
  • i3 9100F.
  • MSI GTX 1650 Super.
  • H310M-F R2 anakart.
  • Cooler Master 550W PSU.

Coil Whine. Bobinlerin gevşek olması. Bende de var aynı sorun bende GTX 1660 Super kullanıyorum. Zarar vermez. Performans kaybettirmez. Sesten rahatsız oluyorsan garantiye gönder. Ama gelecek ekran kartının da aynı olma ihtimali var.

Ya kartta ya da PSU'da CW var. Sesin hangisinden geldiğini bulun. Coil Whine'ın performansa etkisi olmaz ancak sesi rahatsız edebilir, kartın bobinlerinden ses gelir. Türkçesi bobin cızırtısı anlamına gelir. CW sorunu garanti kapsamına giriyor diye biliyorum, CW olan bileşeni bulup garantisi varsa değişim talep edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı