GTX 1650 SUPER görüntü vermiyor

Ufuktan Güzel

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Öncesinde kullanmış olduğum 1050 Ti ekran kartının bozulduğu söylendi Exper servis tarafından ve ben de 1650 Super ITX OC ekran kartını aldı,m taktım, PCIe kablosunu bağladım, çalıştırdım. Ekran kartının fanı dönüyor ancak görüntü alamıyorum. Siyah ekran var sadece. Anakartım MSI H110M PRO-VD ve PSU 460W. Bana yardımcı olur musunuz? Ayrıca eğer ekran kartı bozuksa bozuk olduğunu nasıl anlarım çünkü internetten sipariş ettim?

MSI NVIDIA GeForce GTX 1650 Super Aero ITX OC 4 GB 128 Bit GDDR6.

Öncelikle ekran kartını başka bir kasada ve monitörde deneyebilirsiniz.
Kablonuzu da kontrol edin.

Evet ancak 1050 Ti'da da kullanıyordum ve görüntü geliyordu

Sorun dönüştürücü kaynaklıda olabilir, çünkü her zaman her ekran kartı ile uyumlu olmuyor, örnek veriyim mesela ben 1050 Ti için dönüştürücü almıştım driver kurana kadar görüntü vardı driver kurduğum gibi gitti görüntü bir daha gelmedi, Televizyon falan varsa deneyin yani ekran kartına uygun bir çıkıştan direk dönüştürücüsüz görüntü almaya çalışın eğer görüntü gelirse sorun dönüştürücü de demektir.

Sorun dönüştürücü kaynaklıda olabilir, çünkü her zaman her ekran kartı ile uyumlu olmuyor, örnek veriyim mesela ben 1050 Ti için dönüştürücü almıştım driver kurana kadar görüntü vardı driver kurduğum gibi gitti görüntü bir daha gelmedi, Televizyon falan varsa deneyin yani ekran kartına uygun bir çıkıştan direk dönüştürücüsüz görüntü almaya çalışın eğer görüntü gelirse sorun dönüştürücü de demektir.
460w psu olduğu için ondan da şüphelendim acaba yetersiz olabilir mi?

Sanmıyorum çünkü 1650 Super 100W tüketen bir kart yani 400W bile yeter ona.
Dediğiniz gibi yaptım hdmi televizyona taktım ve görüntü geldi ancak daha öncesinde bir kaç kere aç kapa yaptı kendini çok hızlı bir şekilde o yüzden dolayı psu ya suç attım acaba yetmiyor mu diye.
Görüntü geldiğine göre ekran kartında sıkıntı yoktur dimi?

Dediğiniz gibi yaptım HDMI televizyona taktım ve görüntü geldi ancak daha öncesinde birkaç kere aç kapa yaptı kendini çok hızlı bir şekilde o yüzden dolayı PSU ya suç attım acaba yetmiyor mu diye.
Görüntü geldiğine göre ekran kartında sıkıntı yoktur değil mi?

Hayır yoktur, sıkıntı çok yüksek ihtimal dönüştürücüden dolayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı