Çözüldü GTX 1650 Super GTA 5 akıcı değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Sco_rpion

Decapat
Yer
Los Santos
Daha fazla  
Meslek
Yancı
Selam. 2, 3 ay önce aynı bilgisayarda GTA 5 oyunu gayet akıcı 60FPS V-Sync açık oynanıyordu. Oyunu silip tekrar yüklemiştim fakat artık oyun V-Sync açsam da kapasam da aşırı kasıyor gibi duruyor. Orta-High ayarlar 85-80 FPS arası oyun oynanmayacak durumda. Her yolu denedim tüm driverlar güncel, sistem de teknik arıza yok garip olan şey eskiden akıcı olan şey artık niye değil? Monitör 1440*900 çözünürlük ve 60Hz ben OC'layarak 75 yapmıştım oyunu. 60Hz de oynasam 75Hz de oynasam akıcı değil. 10FPS gibi aynı. Ekrandan mı kaynaklı sizce sorun? Yoksa başka bir şey var mıdır?

Sistem:
i3-9100F
GTX 1650 Super.
8 GB RAM 2400MHz.
H310 anakart.
480 GB SSD.

Çözüm

1620823527226.png

Ölçeklendirme ayarını GPU'dan ekran yaptım Black bar sorunu da kalktı.
Hocam bence Rockstar oyunlarında her zaman V-Sync kapalı oynamak lazım. Ekran kartı ayarlarını vs. yaptın mı?

Selam. 2, 3 ay önce aynı bilgisayarda GTA 5 oyunu gayet akıcı 60FPS V-Sync açık oynanıyordu. Oyunu silip tekrar yüklemiştim fakat artık oyun V-Sync açsam da kapasam da aşırı kasıyor gibi duruyor. Orta-High ayarlar 85-80 FPS arası oyun oynanmayacak durumda. Her yolu denedim tüm driverlar güncel, sistem de teknik arıza yok garip olan şey eskiden akıcı olan şey artık niye değil? Monitör 1440*900 çözünürlük ve 60Hz ben OC'layarak 75 yapmıştım oyunu. 60Hz de oynasam 75Hz de oynasam akıcı değil. 10FPS gibi aynı. Ekrandan mı kaynaklı sizce sorun? Yoksa başka bir şey var mıdır?

Sistem:
i3-9100F
GTX 1650 Super.
8 GB RAM 2400MHz.
H310 anakart.
480 GB SSD.

Oyununuz orijinal mi?

Artı -1 Eksi

Sistem:
i3-9100F
GTX 1650 Super.
8 GB RAM 2400MHz.
H310 anakart.
480 GB SSD.
Oyun tam ekranda mı yoksa pencereli tam ekranda mı ? Bundan da kaynaklanıyor olabilir.

Artı -1 Eksi
Oyununuz orijinal mi?
Evet
RAM yetersiz olabilir. 8 GB yetersiz kalıyor genelde. Ayrıca monitöre OC yaptıysan geri çek, ondan da olabilir.
Çektim 60 a hala aynı
Hocam bence Rockstar oyunlarında her zaman V-Sync kapalı oynamak lazım. Ekran kartı ayarlarını vs. yaptın mı?
Evet yaptım sürücüler güncel 466.11
Oyun tam ekranda mı yoksa pencereli tam ekranda mı ? Bundan da kaynaklanıyor olabilir.
Tam ekranda 900p

Oyuna girip ayarlarını atabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı