GTX 1650 Super kapanıyor ve sinyal yok yazısı beliriyor

merinos

Centipat
Kullandığım MSI GTX 1650 Super Ventus XS OC 4 GB ekran kartı, oyun oynarken bir anda kapanıyor, görüntü gidiyor, sinyal yok yazısı çıkıyor ekranda. Kasanın ışıkları açık, arkadan oyun sesleri geliyor ve ESC tuşuna bastığımda oyun tepki veriyor. Ekran gider gitmez çok fazla fan sesi gelmeye başlıyor. Aynı şeyi MSI Afterburner'dan OC scan yaparken de yaşıyorum. Ekran kart sıcaklığı 70'i görmüyor bile. Sorun ne olabilir?

Ekran kartının fanı dönüyor mu?
Görüntü aktarıcı sokette sorun olabilir.
Görüntü kablosunda sorun olabilir.
Monitör girişinde sorun olabilir.
Farklı girişleri deneyin. Ekran kartında sorun olsaydı PC açılırken hata verirdi. Bip sesi verirdi.

Dıştan herhangi bir kablo sıkıntısı görünmüyor süre de değişkenlik gösteriyor ama OC scan yapmaya çalışsam en fazla 5 dk gidiyor.

Acaba PSU'da bir sıkıntı olabilir mi? Yeterli güç verememe gibi. Sıcaklık yok diyorsunuz, sıcaklık olmadığına göre sorun bence Ekran Kartında değil. Kablo sıkıntısı da eğer yoksa tabii. İyi oturmuşsa.

Ekran kartının fanı dönüyor mu?
Görüntü aktarıcı sokette sorun olabilir.
Görüntü kablosunda sorun olabilir.
Monitör girişinde sorun olabilir.
Farklı girişleri deneyin. Ekran kartında sorun olsaydı PC açılırken hata verirdi. Bip sesi verirdi.
Ekran kartının fanları dönüyor . 2 ayrı mönitörde denedim kablolarda veya mönitörlerde sıkıntı yok. Far cry 5 2 saat oynadım sorun çıkmadı Witcher 3 30 dk oynadım ikiside yüksek ayarlarda olmasına rağmen witcher oynatmıyor kart

Merhaba, aynı sorunu ben de yaşıyorum. Bu sorunu çözebildiniz mi? Çözüm sağladıysanız neler yapmam gerektiğini bana söyleyebilir misiniz lütfen.

Geri
Yukarı