GTX 1650 Super kullanıldığında değeri ne kadar değişir?

RTX 3060 için sızıntılar ulaşmaya başladı. İki farklı versiyon halinde piyasaya çıkacağı belirtiliyor. 1080P'de tam performans ve 2K çözünürlükte de daha başarılı bir deneyim noktasında hareket edilecektir.

Vallahi doğrudur kank hani düzmantıken RTX 2050 çıkmadı ya acaba RTX 3060'da 2050 gibi seriden silinebilir diye düşündüm ama sızıntı varsa inşallah doğrudur

Anlamadınız. Kur aynı kalsa diyorum ekran kartının değeri ne kadar düşer?
Dostum sana şu şekilde söyleyeyim, 4-5 ay sonra kur aynı kalırsa satınca %25 kaybı gözden kesin çıkar. Ayrıca sen ikinci el mantığıyla bakma, satacağın kartın garantisi devam ediyor olacak ve 4-5 aylık sıfıra yakın kart satmış olacaksın. Yani %25 ile %40 arasında zarar edersin. O da alacak kişiyle olan pazarlığına bağlı. Ölü fiyat verenlerle de hiç uğraşma.

AMD'nin lansmanı 28 Ekim'de. AMD kartlarının 1 ay kadar da Türkiye'ye gelme süresi olsa kasım sonu, aralık başı gibi RTX 3060 çıkar. 3050 çıkmaz, zannetmiyorum. Onun yerine 1700 serisi olarak RTX çekirdekleri olmayan Ampere mimarili bir kart çıkarırlar.

Dolar sabit kalmaz, diğer şartlar da aynı kalmaz. Bu sorunun cevabını bilemeyiz. Değer düşmesi çok rastlamadığımız bir durum son zamanlarda ancak risk alıp almamak sizin elinizde.

Öyle bir hataya düşmeyin. 2 katı fazla verir fakat aynı fiyata satılmaz aklınızda bulunsun. Diyelim 450 dolardan satışa çıktı, 3500 liranın %18 KDV'si de 630TL yapıyor ki oldu size 4100. Hadi hepsine tamam diyelim 4100 değil imkansız bir şekilde RTX 2060'la aynı fiyata yani 3000 liraya satılsın. 2 ay beklediğinize değecek mi? Veya GTX 1650 Super alıp zarara girmenize değecek mi? Değmez. Şuan paranız neye yetiyorsa onu alın veya bekleyin. Fakat asla durduk yere zarara girmeyin.

Yaklaşık 3 ay önce RTX 2070 Super aldım 4600'e. Dolar arttığı için sıfır fiyat 5700 şu an. Ama RTX 3000 serisi çıktığı için ikinci eli 4000'e satamıyorum kimse yanaşmıyor. Hesabınızı buna göre yapın.

Satacağınız zamana bağlı fiyatlar ne kadar düşmüş çıkmış olur tahmin etmek imkansız. Belki dolar 1 lira olacak :D ve çok ucuza satacaksınız belki dolar 10 olmuş olacak yüksek fiyata satacaksınız.
Bence $ artışına gerek yok, 2. el için talep arttıkça fiyatlar da gereksiz bir şekilde artıyor zaten.
Yaklaşık 3 ay önce RTX 2070 Super aldım 4600'e. Dolar arttığı için sıfır fiyat 5700 şu an. Ama RTX 3000 serisi çıktığı için ikinci eli 4000'e satamıyorum kimse yanaşmıyor. Hesabınızı buna göre yapın.
Millet sıfır ürünlerin fiyatını yüksek görünce 2. eli bir tık aşağısına koyuyor ve sonra satılacağını sanıyor 😄 Arada belki satan vardır ama genel olarak hüsran oluyor. Almak isteyen de belli bir bütçenin üstünü vermek yerine yenisine yöneliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı