GTX 1650 Super oyun oynarken görüntü gidiyor

Ahmet061

Hectopat
Bilgisayarım:
  • Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz.
  • Zotac GTX 1650 Super 4 GB GDDR6.
  • AMD Ryzen 5 2600.
  • Gigabyte B450M anakart
  • Aerocool split 500W ae-SPLT-500 LED fanlı ATX oyuncu kasa.

Merhaba ben 1-2 hafta önce kendim parça parça bilgisayar parçaları alıp birleştirdim (hepsi sıfır) bilgisayarımı topladım buraya kadar sıkıntı yok. Fakat R6, Apex Legends ve Minecraft'ı shaderla açtığımda monitörün gidip gelmesi (R6'de Vsnyc'yi açtım 60A sabitledim ve düzeldi menü hariç fakat diğer oyunlarda bunu yapınca hiçbir şey değişmedi zaten R6'de 2 tane smoke 1 tane flash atınca 10 saniye bekliyorum ekranın gelmesi için) ve bu durum olurken bilgisayarda USB çıkarken bir melodi çalarya çıkıp çıkmadığını anlamamız, için monitör gidince de 1 2 saniye sonra USB'den gelen çıkıp girme sesi geliyor. Çok araştırdım ama bence sorun büyük ihtimalle PSU diye düşünüyorum fakat şöyle bir şeyde varki bu kasa sıfır yani yep yeni bir güç kaynağı nasıl böyle sorun çıkarabilir arkadaşlar sizde büyük ihtimal PSU diyeceksiniz fakat benim şimdilik almaya fırsatım yok bana ekranın gitmemesi için geçici bir çözüm bulursanız çok sevinirim.

Bende GTX1650SUPER kullanıyorum Ryzen 5 1600 ile bende de ekran gidiyordu ekranda yeşil çizgiler geliyordu monitöre bağlanan kabloda sıkıntı varmış. Şu an aynı kablodayım zarar görmesin diye sorunlu kabloyu monitöre bağladım :D Bir sağlam olarak bakın bir de sıcaklık değerlerini paylaşırsan sevinirim.

Sorunun Zotac ekran kartı kaynaklı olması muhtemel. OCCT ile kartınızı test edin ilk olarak:

Tam anlamadım uygulamadan fakat sağ tarafta BIOS'tan ayarlamama rağmen 1500MHz yazıyor. RAM normal mi acaba? Test sırasında hiç gitmedi. Ekran CPU %100 yazıyordu 1 dk test edip durdurdum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    38,5 KB · Görüntüleme: 32
Sorunun Zotac ekran kartı kaynaklı olması muhtemel. OCCT ile kartınızı test edin ilk olarak:

İşlemci ve ekran kartını denedim 0 sıkıntı çıktı ama Power Supply denen yeri denedin çözünürlüğü ne yaparsam yapayım monitör dediğim gibi kapanıyor. Sorun galiba Power Supply ama değiştirecek imkanım yok. O yüzden bana değiştirene kadar geçici bir sonuç sunabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    42,1 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı