GTX 1650 Super oyunda 80 derece oluyor

Blackmamba0658

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Tam 2 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan Technopat'ın topladığı bir sistem satın aldım. Ekran kartım ASUS TUF 1650 Super ve ekran kartını sürekli overclocklu şekilde kullandım. Isınmaya başladığını fark ettim ve termal macun sürmeye karar verdim. Sorun şu ki ekran kartını temizlerken fanının bir yaprağı kırıldı ve yüzde 50 kullanımda bile ekran kartım 80 dereceleri görmeye başladı. Sizce içindeki macun iyice kuruduğu için mi yoksa fanın yaprağı kırıldığı için mi o kadar ısınmaya başladı? Son olarak yaprağı hızlı yapıştırıcıyla yapıştırmayı düşünüyorum. Yeni fana baktım ama AliExpress'ten 500 TL'ye denk geliyor. Ayrıca gelip gelmeyeceği belli bile değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Tam 2 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan Technopat'ın topladığı bir sistem satın aldım. Ekran kartım ASUS TUF 1650 Super ve ekran kartını sürekli overclocklu şekilde kullandım. Isınmaya başladığını fark ettim ve termal macun sürmeye karar verdim. Sorun şu ki ekran kartını temizlerken fanının bir yaprağı kırıldı ve yüzde 50 kullanımda bile ekran kartım 80 dereceleri görmeye başladı. Sizce içindeki macun iyice kuruduğu için mi yoksa fanın yaprağı kırıldığı için mi o kadar ısınmaya başladı? Son olarak yaprağı hızlı yapıştırıcıyla yapıştırmayı düşünüyorum. Yeni fana baktım ama AliExpress'ten 500 TL'ye denk geliyor. Ayrıca gelip gelmeyeceği belli bile değil.

Hangi termal macunu kullandınız?

Hocam daha sürmedim Cooler Master MasterGel Pro almıştım. Yarın süreceğim. Kafama takılan soru şu fan yaprağının kırılması soğutmayı çok mu etkiler?

Biraz artar diye düşünüyorum ve eğer kırık fan titreme yapıyorsa çok olası bir durum. İyi bir Japon yapıştırıcısınma sorunu çözer. Fanın yaprağı kırılmadan önce ekran kartının sıcaklık değerini biliyor muydunuz?

Biraz artar diye düşünüyorum ve eğer kırık fan titreme yapıyorsa çok olası bir durum. İyi bir Japon yapıştırıcısınma sorunu çözer. Fanın yaprağı kırılmadan önce ekran kartının sıcaklık değerini biliyor muydunuz?
şimdi şöyleki kırılmadan öncede değişen fazla birşey yoktu ama yüzde yüzde kullnaırken aldığım dereceyi yüzde 50 de alıyorum.ayrıca fan hızını yüzde 25 e çektim hiçbir titreme yok şuan zarar verir diye yükseltmedim.

83'e gelmediği sürece sorun yok hocam, 83'e gelince cihaz kendini kısıtlıyor ve ısıyı düşürüyor.

Hocam aslında gerçekten sağlam soğutması var ama 2 yıl oldu artık termal macun değişimi şart oldu. Bir de üstüne ocli kullandım ondan dolayı çok ısınıyor.

Vallahi bende ASUS Phoenix GTX 1650 var 75'in üstünü pek görmedim ama hep 75'te geziyor.

ASUS TUF 1650 Super bayağı kötü ben de ASUS Phoenix var 85 derece civarı dolaşıyor.

Sanırım senin ekran kartında bir sıkıntı var, ya da kasa da fan yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı