Çözüldü GTX 1650 Super sistem oyundayken yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burak0617

Kilopat
Daha fazla  
İyi bayramlar herkese, Arkadaşlar okursanız şimdiden teşekkürler. Ben buna bir çözüm bulamadım. Sistem oyun esnasında çok olmasa da arada bir reset atıyor anlamış değilim eski model PSU yerine yenisini aldım. Thermaltake GF1 aldım ve OCCT testinde 20dk boyunca CPU ve GPU üzerine tam yük bindirdim herhangi bir sorun olmadı. Valorant oynuyorum tam oyundan önce ses takıldı ve görüntü sonra reset attı PC kendine. Ekran kartından daha önce bir takım sorunlar olmuştu modeli ASUS STRIX 1650S bir de SSD değiştirdikten sonra gelen süreçte bunlar oldu, ne yapmam gerekiyor? Yine sorunlu PSU almış olamam herhalde :D Ayrıca RAM için Memtest86 ile 3 saat süren testte hiçbir hata ortaya çıkmadı. Bu arada BIOS-ses-ağ-GPU-Windows 10 güncelledim en son. Donanımsal mı teknik mi bulamıyorum. Isınma olduğunu pek düşünmüyorum. Bundan önce reset atma ve mavi ekran hataları almıştım ayrıca oyun esnasında sadece görüntü kesiliyor arka planda oyun çalışmaya devam ediyor ve sesi geliyordu. Bunlar olurken giden görüntünün ardından GPU fanları tam devir dönüyor ta ki ben reset atana kadar. Chipset güncellemesi yaptım DDU ile GPU güncelledim. Şu an sadece bazen reset atma durumu kaldır Rainbow oyununu yükledim bir de onda test edeceğim. Sizce GPU reset atmaya neden olabilir mi?

Anakart: ASUS EX-A320M-Gaming(3200MHz), GPU: ASUS STRIX GTX1650 Super, RAM: Team 2x8 GB RAM 3200MHz, PSU: Thermaltake GF1 750W, CPU: Ryzen 5-2600, 970EVO-1Tb. BIOS XMP açık kullanıyorum. Umarım çözebiliriz. @Ma'at.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Mavi ekran için:
  • DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın, WHQL sertifikalı güncel bir sürüm kurun.
  • Ekran kartında hız aşırtma işlemi varsa sıfırlayın.
  • AIDA64, HWiNFO, CPU-Z, Samsung Magician, MSI Afterburner ve ASUS yazılımı varsa kaldırın.
İyi bayramlar herkese, Arkadaşlar okursanız şimdiden teşekkürler. Ben buna bir çözüm bulamadım. Sistem oyun esnasında çok olmasa da arada bir reset atıyor anlamış değilim eski model PSU yerine yenisini aldım. Thermaltake GF1 aldım ve OCCT testinde 20dk boyunca CPU ve GPU üzerine tam yük bindirdim herhangi bir sorun olmadı. Valorant oynuyorum tam oyundan önce ses takıldı ve görüntü sonra reset attı PC kendine. Ekran kartından daha önce bir takım sorunlar olmuştu modeli ASUS STRIX 1650S bir de SSD değiştirdikten sonra gelen süreçte bunlar oldu, ne yapmam gerekiyor? Yine sorunlu PSU almış olamam herhalde :D Ayrıca RAM için Memtest86 ile 3 saat süren testte hiçbir hata ortaya çıkmadı. Bu arada BIOS-ses-ağ-GPU-Windows 10 güncelledim en son. Donanımsal mı teknik mi bulamıyorum. Isınma olduğunu pek düşünmüyorum. Bundan önce reset atma ve mavi ekran hataları almıştım ayrıca oyun esnasında sadece görüntü kesiliyor arka planda oyun çalışmaya devam ediyor ve sesi geliyordu. Bunlar olurken giden görüntünün ardından GPU fanları tam devir dönüyor ta ki ben reset atana kadar. Chipset güncellemesi yaptım DDU ile GPU güncelledim. Şu an sadece bazen reset atma durumu kaldır Rainbow oyununu yükledim bir de onda test edeceğim. Sizce GPU reset atmaya neden olabilir mi?

Anakart: ASUS EX-A320M-Gaming(3200MHz), GPU: ASUS STRIX GTX1650 Super, RAM: Team 2x8 GB RAM 3200MHz, PSU: Thermaltake GF1 750W, CPU: Ryzen 5-2600, 970EVO-1Tb. BIOS XMP açık kullanıyorum. Umarım çözebiliriz. @Ma'at.

Valorant sorunlu.

Hocam Valorant biraz sorunlu oyun. Bende oyun açılıyor ama fareye dokandığım an oyun 1FPS'ye düşüyor ve geri çıkmıyor. Bilgisayarda sorun yoksa sorun oyundadır diye düşünüyorum.

Valoranta dün gelen güncellemeden dolayı oluyor bazı bilgisayarlarda galiba.
Ancak ben XMP açtığımda bilgisayarım açılmıyor sadece kendi kendine reset atıp duruyordu XMP kapatıp denemenizi öneririm. Sonra RAM'lerimi kendim OC yapmıştım.

Bilgisayarınız temiz mi? Termal macun yeni mi?

-Bilgisayarım temiz lakin termal macun çok eski ısınmadan olduğunu sanmıyorum. 73 derece 15 dk test yaptım bir sorun yapmadı ki Valorant 62-64 derecelerde.

Mavi ekran için minidump dosyalarını paylaşır mısınız? Belki oradan bir şeyler çıkabilir.

Test amaçlı kapatın veya XMP ayarlarında kalarak RAM frekansını düşürün. 3000'e düşürebilirsiniz örneğin.

-Bir de şöyle bir durum var anakartım 2666MHz destekliydi lakin gelen BIOS güncellemesi ile 3200MHz güncellediler ben de güncellemeden sonra bu RAM'ı aldım. Dedikleriniz yapayım.

- @SsMuffiNsS
@rotzmed78 @raknhocam @Emooom evet sorunları duydum lakin benimki eskiden beri var olan bir sorundu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı