GTX 1650 Super sistemde düşük GPU kullanımı ve FPS düşüklüğü

Dicaprio

Femtopat
Daha fazla  
Sistemim assagidaki gibidir. PUBG Apex CS:GO Valorant oynuyorum 3 oyunda da darboğaz yaşıyorum. Ayarları ultraya aldım fakat çözülmedi. Butun testleri yaptım Prime95, FurMark falan hepsi tam takir çalışıyor. PUBG'de işlemci %100 ekran kartı %40 civarı. FPS düşük ve drop yiyorum. CS'de aynı şekil 100 150 arası FPS aliyorum ama donmalar oluyor denemediğim şey kalmadı.
i3-9100F.
1650 Super Aero ITX OC.
8 GB 3000 MHz XPG RAM.
H310M PRO VDH Plus.
Adata SU630.
Power Boost 500W kasa.
Arkadaşlar BIOS güncel driverlar güncel chipset güncel her şeyi güncelledim acaba sistemde virüs mü var oyun oynarken görev yöneticisinden kullanıma bakıyorum oyun harici kullanan uygulama da yok SSD kronik sorunlu olduğu söyleniyor ondan olabilir mi? Veya RAM tek slot olduğu için olabilir mi? İşlemcim sebebiyle 2400 MHz'si kullaniliyor ama CS RAM odaklı bir oyun değil. PUBG'de olsa sadece anlarım ama bu gibi düşük oyunlarda bile drop var FPS düşük neden olabilir. Çözüm varsa bir fikriniz yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-12-17-15-53-14-936_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-12-17-15-53-14-936_com.miui.gallery.jpg
    73,3 KB · Görüntüleme: 36
Aynı sistemi kullanıyordum aynı sorun vardı SSD'nin yazma hızı çok düşüktü ben de SSD'yi servise yolladım arızalı çıktı SanDisk yolladılar bir de FreeSync'i kapattım sorun çözüldü. Adata su630 maalesef kronik sorunlu bir ssd'imiş bunu aldıktan sonra öğrendim sizin gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı