GTX 1650 Super sisteme ek olarak yapmam gereken bir şey var mı?

381258

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam arkadaşlar, biliyorsunuz çok konu açtım çok görüş aldım bu konu ile ilgili. Bildiğiniz üzere bilgisayarım kasmakta sebebi bir çok şey olabilir. Bilgisayarcıya götürüp yükseltmeler yapacağım bunlar:

* RAM kısmını 16 GB yaparak iki RAM kullanmak.
* Kasayı temizlemek.

Başka bir şey yapmama gerek var mı? Sistemimde kasmayı önlemek için yükseltmem gereken şeyler vesaire.

Sistemim:
R5 3600 İşlemci, GTX 1650 Super Ekran Kartı, 8 GB RAM , SSD

Herkese selam arkadaşlar, biliyorsunuz çok konu açtım çok görüş aldım bu konu ile ilgili. Bildiğiniz üzere bilgisayarım kasmakta sebebi birçok şey olabilir. Bilgisayarcıya götürüp yükseltmeler yapacağım bunlar:

* RAM kısmını 16 GB yaparak iki RAM kullanmak.
* Kasayı temizlemek.

Başka bir şey yapmama gerek var mı? Sistemimde kasmayı önlemek için yükseltmem gereken şeyler vesaire.

Sistemim:
R5 3600 İşlemci, GTX 1650 Super Ekran Kartı, 8 GB RAM, SSD

Termal temizlik ve uygun bir 8 GB RAM takviyesi ile sistem çok daha iyi olacaktır.
SSD sağlık kontrollerini ve düzenlemelerini yapmayı unutma.

Termal temizlik ve uygun bir 8 GB RAM takviyesi ile sistem çok daha iyi olacaktır.
SSD sağlık kontrollerini ve düzenlemelerini yapmayı unutma.

SSD; Kioxia Exceria 480 GB SSD Test: Sonuçlar nasıl söylerseniz sevinirim.
Ekran Alıntısı.PNG

Vaad edilen değerlerden düşük, hele yazma baya düşmüş. Ama sıkıntı olmaz o kadar.
Bu SSD ömrünü tamamlarsa yeni SSD'ye geçeceğim zaten hocam. Bilgisayarın kasmasını engellemek için bu iki çözüm yeterli mi? Başka ne yapabilirim? Bilgisayarcıdan geldiğinde aynı sorunla uğraşmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı